KOTAK YARIN TOPRAĞA VERİLİYOR

KOTAK YARIN TOPRAĞA VERİLİYOR

Gazeteci-Yazar, eski bakan ve milletvekillerinden İsmet Kotak yarın düzenlenecek törenlerin ardından toprağa verilecek

A+A-

 

 

Geçirdiği ani rahatsızlık sonucunda 20 Ağustos’an bu yana tedavi görmekte olan ve dün akşam saat 21.50 sıralarında hayatını kaybeden Gazeteci-Yazar, eski bakan ve milletvekillerinden İsmet Kotak yarın düzenlenecek törenlerin ardından toprağa verilecek.

Kotak için ilk olarak saat 10.00’da bir dönem Müdürlük yaptığı Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nda tören düzenlenecek. Kotak’ın naaşı buradan Cumhuriyet Meclisi’ne getirilecek. Kotak, burada düzenlenecek töreni izleyecek dini törenin ardından Lefkoşa Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

İsmet Kotak, 20 Ağustos'da aort damarı yırtılması nedeniyle Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde acil ameliyata alınmış ve o günden beri yoğun bakımda derin koma halinden çıkamamıştı.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Sevim Erkmen dün akşam düzenlediği basın toplantısında ağır koma durumunda bulunan İsmet Kotak’ın sağlığına yeniden kavuşması için hastanede yoğun çaba sarf edildiğini, ancak Kotak’ın 3’üncü hafta sonunda yaşam mücadelesini dün akşam 21.50 sıralarında kaybettiğini açıklamıştı.

 

Bu haber toplam 803 defa okunmuştur