1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Durumu ciddiyetini koruyor: Şuuru kapalı, uyutuluyor
"Kızılyürek'in adaylığı kişisel kararı"

"Kızılyürek'in adaylığı kişisel kararı"

"AP seçimleri konusunda Cumhurbaşkanı’nın açıklanmış duruşu biliniyorken, böylesi çamur siyaseti ile bir yere varılabileceğini düşünmek hangi zekanın ürünüdür?"

A+A-

Kıbrıslı Türk lider, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın sözcüsü Barış Burcu; Niyazi Kızılyürek'in Avrupa Parlamentosu adaylığının kişisel bir karar olduğunu belirtti, bu yönde Akıncı'ya yönelik eleştirileri de "çamur siyaseti" olarak nitelendirdi..

Akıncı’nın hafta sonu Avrupa Parlamentosu seçimlerinde aday olan Niyazi Kızılyürek ile Büyük Han’da karşılaşmasını  ‘AKEL propagandasına katılım’ olarak yorumlanmasını “çamur siyaseti” olarak niteleyen Burcu’nun ifadeleri şu şekilde;

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, fırsat buldukça Arasta’ya yürümeyi, esnaf ve yurttaşlarla sohbet etmeyi sever; bunu da genellikle Cumartesi günleri, öğleden önce yapar. Büyük Han’da kahve molası da bu ziyaretlerin bir parçasıdır.

Geçtiğimiz Cumartesi günü de Sayın Cumhurbaşkanımız eşi ile birlikte Büyük Han’a uğramış ve hemen her hafta orada buluşan Kıbrıslı Türk, Kıbrıslı Rum, Maronitlerden oluşan grupla, davetleri üzerine oturup sohbet etmiş, kahve içmiştir. Tesadüfen aynı sırada Büyük Han’da bulunan Prof. Dr. Niyazi Kızılyürek ve birlikte olduğu kişilerle de sohbet etme imkanı bulmuştur.

Böylesi bir karşılaşmayı bile istismara yönelerek ‘AKEL propagandasına katılım’ olarak takdim etme gayretkeşliği, inanılır gibi değildir.

Cumhurbaşkanımız, Niyazi Kızılyürek’in Avrupa Parlamentosu (AP) adaylığının kişisel bir karar olduğunu, kişisel kararlarla alınma ihtimali olan sonuçların, Kıbrıs Türk toplumunun Avrupa Parlamentosu’nda  temsil edildiği anlamını taşımadığını daha önce de açıklamış, bu açıklaması medyada yer almıştır. Cumhurbaşkanımız, Annan Planı’nın da öngördüğü gibi, AP’de iki sandalye ile doğru temsiliyetimiz olması için Kıbrıs sorununun çözülmesi gerektiğini ifade de etmiştir.

AP seçimleri konusunda Cumhurbaşkanı’nın açıklanmış duruşu biliniyorken, böylesi çamur siyaseti ile bir yere varılabileceğini düşünmek hangi zekanın ürünüdür?

Hemen her gün tek amaç ve görevleri Cumhurbaşkanı’na seviyesizce saldırmak olanların ilgili ilgisiz her şeyi çarpıtıp istismar ederek yürüttükleri algı operasyonu ile elde edebilecekleri hiçbir şey yoktur. Çok açık gerçek şudur ki, halkımız Sayın Cumhurbaşkanımıza güvenmektedir.

 

Bu haber toplam 3213 defa okunmuştur