1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Kız arkadaşını darp etti, evinden cephane çıktı
Kız arkadaşını darp etti, evinden cephane çıktı

Kız arkadaşını darp etti, evinden cephane çıktı

Gönyeli’de önceki gece yaşanan kadına şiddet olayında polis bir evde iki tabanca ve pek çok mühimmat ele geçirdi.

A+A-

Gönyeli’de önceki gece yaşanan kadına şiddet olayında polis bir evde iki tabanca ve pek çok mühimmat ele geçirdi.

Gönyeli’de kız arkadaşıyla tartıştığı sırada tokat atan 50 yaşındaki A.T. yapılan şikayet üzerine tutuklandı. Zanlının tasarrufunda 2 adet tabanca ve çok sayıda mermi bulundu. Zanlı A.T. bu sabah mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede ifade veren polis memuru Alparslan Yavuz olayla ilgili bulguları aktardı.

 Yavuz zanlı A.T.’nin 24 Eylül 2021 tarihinde Lefkoşa'da meydana gelen olayla ilgili “Kayıtsız Ateşli silah ve Kanunsuz Patlayıcı Madde taşıma tasarruf ve Ciddi Darp”la suçlandığını aktardı.

Yavuz 24 Eylül 2021 tarihinde saat 21.30 sıralarında Gönyeli’deki evlerinde şömine odası içerisinde temizlikçiye 500 TL verdiği gerekçesi ile aralarında çıkan tartışmada birlikte yaşadığı kız arkadaşı G.N.C’ye tokat atarak ciddi bir şekilde darp ettiğini aktardı.

Polis akabinde G.N.N’nin zanlı A. T. tarafından Temmuz ayı içerisinde kendisinin Polisi arayacağı esnada Glock marka silahı kendisine doğrultup “hadi arada göreyim” diyerek tehdit ve darp edildiğini ve evde ruhsatsız silahı olduğunu söylemesi üzerine alınan mahkeme emri gereği yapılan aramada zemin katta kapalı ve kullanılmayan ‘genel müdür’ odası içerinde asma tavan arasında gizlenmiş 1 adet C 99502 seri numaralı Vizör marka 7.65 mm siyah renk tabanca ve boş şarjörü, 1 adet YFW 516 seri numaralı Glock marka siyah renk 9 mm tabanca ve boş şarjörü, 35 adet 9 mm canlı tabanca mermisi, 22 adet 7,65 canlı tabanca mermisi, 10 adet Magnum boş mermi kovanı, 11 adet 9 mm boş mermi kovanı, 3 adet 7,65 boş mermi kovanı, 2 adet siyah tabanca kılıfı, 1 adet koltuk altı asmalı kahverengi tabanca kılıfı, 1 adet Promat marka boş şarjör, canlı mermiler ile boş kovanların konduğu plastik kap ve tabancaların ve tabanca malzemelerin saklı olduğu büyük plastik kap emare olarak alındığını belirtti.

Polis, tahkikatın devam ettiğini, alınacak ifadeler, incelenecek kamera görüntüleri ve tabancayla ilgili araştırma yapılması gerektiğini söyleyerek, zanlının 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Tutku Candaş, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi. 

 

Bu haber toplam 2310 defa okunmuştur