"Kararı Fikri bey verecek"

"Kararı Fikri bey verecek"

Demokrat Parti’de Çalışma Bakanı Koral Çağman’ın görevi bırakmasının ardından gözler, yapılacak atamaya çevrildi.

A+A-

Demokrat Parti’de Çalışma Bakanı Koral Çağman’ın görevi bırakmasının ardından gözler, yapılacak atamaya çevrildi.

Partiye yakın kaynaklardan elde edilen bilgiye göre Çağman yerine göreve geleceği onaylanan ancak bu konuda resmi açıklama yapmayan DP Genel Sekreteri Afet Özcafer, Genel Başkan Fikri Ataoğlu’nun gerekli açıklamayı yapacağını söyledi.

YENİDÜZEN’e konuşan Özcafer, “Bu konuda kararı Fikri bey verecek” dedi, istifa da etse Çağman’ın hükümete desteğinin süreceğini aktardı.

 

Ataoğlu vekâlet edecek

Öte yandan, Koral Çağman’ın istifasıyla boşalan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevine, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu vekâlet edecek.

Türk Ajansı Kıbrıs’ın (TAK) Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı, Turizm ve Çevre Bakanı Ataoğlu’ndan aldığı bilgiye göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevine yeni biri atanana kadar bu göreve Ataoğlu vekâlet edecek.

Ataoğlu, parti başkanı olarak, bakanlık görevine kimin atanacağı konusunda çalışma yaparak, ilerleyen günlerde bunu açıklayacağını belirtti.

UBP Genel Başkanı, Başbakan Ersan Saner başkanlığında 9 Aralık 2020’de kurulan ve 19 Aralık 2020’de Meclis’ten güvenoyu alarak göreve başlayan UBP-DP-YDP Azınlık Hükümeti'nde UBP’den 7, DP’den 2, YDP’den 1 bakanlık bulunuyor.

Bu haber toplam 898 defa okunmuştur