1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Biri cezaevine gitti, biri teminata bağlandı
Kar-İş, “Protokol yoksa toplu taşımacılıkta yok”

Kar-İş, “Protokol yoksa toplu taşımacılıkta yok”

Kar-İş Başkanı Fuat Topaloğlu, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile protokol olmadan taşımacılığa başlamayacaklarını gerekirse ülkedeki toplu taşımacılığı da durduracaklarını söyledi.

A+A-

 

Kamu Araçları İşletmecileri Derneği (Kar-İş) Başkanı Fuat Topaloğlu, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile protokol olmadan taşımacılığa başlamayacaklarını gerekirse ülkedeki toplu taşımacılığı da durduracaklarını söyledi.

Kar-İş’ten yapılan yazılı açıklama şöyle:

Malumunuz 8 aydır tüm ülke gibi bizde zor şartlardan geçiyoruz. Bu süreçte aybaşı okulların açılacağı söylendi bize ve tüm araçlarımıza bakım yaptırıp, korona virüs içinde tedbirlerimizi bankalardan kredi çekerek sağlamıştık. Ancak yine okullar açılmadığı için yaptığımız tüm hazırlıklar da boşa gitti.

Şimdi kriz ile ilgili olarak hükümetimiz 4. Ekonomik Paketi açıklamaya hazırlanıyor. 8 aydır iş yapmadan sadece oturan arabaları için masraf yapan Kamu Araçları İşletmecileri olarak bizde devletimizin bize yardım elini uzatmasını bekliyoruz.

Ayrıca Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığında hala daha sprotokollerimiz bekliyor. Bu protokolere imza konulmazsa toplu taşımacılığı durdura dâhil bir dizi eylemi yürürlüğe koymaya kararlıyız.

Bu haber toplam 1114 defa okunmuştur
Etiketler : , ,