1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. “İyi bir öğretmen insanların hayatında pozitif etki yaratır”
“İyi bir öğretmen insanların hayatında pozitif etki yaratır”

“İyi bir öğretmen insanların hayatında pozitif etki yaratır”

Uluslararası Final Üniversitesi Eğitim Bilimler Fakültesi Dekanı Erkan  yeni dönem hazırlıkları hakkında bilgi verdi

A+A-

Uluslararası Final Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Erkan, fakültenin yeni dönem hazırlıkları kakkında bilgiler verdi, öğretmen/eğitim bilimci olmanın önemini anlattı. Öğretmen ya da eğitim bilimci olmanın yaşam giderlerini karşılayacak bir iş sahibi olmaktan çok daha fazla anlam ifade ettiğini vurgulayan Erkan, toplumun temel taşlarını oluşturan eğitimcilerin ülkesine ve tüm insanlığa katkı sağlayan bireyler olduklarını kaydetti. Bu nedenle, öğretmen ve eğitim bilimci olma yolunda olan adayların bu sorumluluğun bilincinde olması gerekliliğine dikkat çekti.

“Öğretmen/Eğitim Bilimci olmak büyük sorumluluk”

Öğretmen/eğitim bilimci olmanın sağladığı sınırsız onur ve gururun aynı zamanda büyük bir sorumluluğu da beraberinde getirdiğini hatırlatan Erkan, çok iyi bir öğretmen/eğitim bilimci olmanın, öğrenciler için uygun rol modelleri olma, birçok özelliğe üst düzeyde sahip olma gerekliliklerini doğurduğunu anlattı. Erkan, bu özellikleri kazanarak insanların hayatlarında pozitif yönde değişiklikler yaratma kapasitesine ulaşma sürecinin ise bazı koşulların varlığına ve yoğun bir çabaya bağlı olduğunun altını çizerek, Uluslararası Final Üniversitesi’nin sıcak ve güdüleyici öğrenme ortamı sunduğu öğrencilerine bu yolda yol gösterici olacağını kaydetti. “Kuramsal bilgiler ve uygulama yaşantılarını dengeli bir biçimde içeren öğretim programlarımız bugün ve gelecekteki tüm mesleki ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir yapıdadır” diyen Erkan, öğretim kadrosunun da üstün nitelikli bireylerden oluşan güçlü bir takım olduğunu belirtti.

“Eğitim olanaklarımız modern teknolojileri içeren yapıda”

Erkan, Uluslararası Final Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nin öğrencilerine sunduğu eğitsel ortamın, öğretim ve öğrenme süreçlerini destekleyen çok çeşitli modern teknolojileri de içeren bir yapıda olduğuna dikkat çekti. Okul Öncesi Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, İngilizce Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği, İlköğretim Matematik Öğretmenliği olmak üzere beş farklı programıyla yeni dönemde öğrenci kabul ettiklerini belirten Erkan, uygulamalı eğitim olanaklarıyla donanımlı bireyler yetiştirdiklerini ve öğretmenlik ve eğitim bilimlerine ilgi duyan öğrencilere kapılarının açık olduğunu ifade etti.

Bu haber toplam 2227 defa okunmuştur