1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. "İsyanım İşgale" kitabı tanıtıldı
İsyanım İşgale kitabı tanıtıldı

"İsyanım İşgale" kitabı tanıtıldı

Mahmut Anayasa ‘İsyanım İşgale’ kitabından bahsederek, katılımcıların sorularını cevapladı.

A+A-Yazar Mahmut Anayasa’nın yıllardır biriktirmiş olduğu ve çoğu başta Afrika Pazar eki ve Yenidüzen gazetesinde yayınlanmış olan yazılarından derlenerek oluşturulan ‘İsyanım İşgale’ kitabı dün akşam KTÖS’de gerçekleştirilen etkinlikle tanıtıldı.
Khora Kitap Cafe tarafından organize edilen etkinlikte, Khora Kitap Cafe direktörü Merter Refikoğlu’nun giriş konuşmasının ardından, ‘İsyanım İşgali’ kitabının editörü Münür Rahvancıoğlu da kitabın önemine ve Kıbrıs Türk edebiyatı açısından değerine vurgu yaptı.
Protest Müziğin önde gelen isimlerinden Arda Gündüz ve Sol Anahtarı solistlerinden Tahsin Oygar katılımcılara kısa bir de müzik dinletisi sundu.

Müzik dinletisinin ardından ise yazar Mahmut Anayasa ‘İsyanım İşgale’ kitabından bahsederek, katılımcıların sorularını cevapladı.

Yazı yazmaya ilk olarak Ortam gazetesinde başladığını söyleyen Anayasa, zamanla yazı yazmanın toplumsal bir sorumluluk haline dönüştüğünü ifade etti.  Kısa yazı yazmanın uzun yazı yazmaktan daha çok olduğunu da belirten Anayasa, grafiti ve duvar yazılarından esinlenerek kısa ve duvar yazısı şeklinde yazılar yazdığını dile getirdi.

Etkinlik okuyucuların kitaplarını imzalatmalarının ardından sona erdi.

Bu haber toplam 1976 defa okunmuştur