1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. İskele’de kültür sanat günleri başladı
İskele’de kültür sanat günleri başladı

İskele’de kültür sanat günleri başladı

İskele Belediyesi’nin 4’üncüsünü düzenlediği Kültür Sanat Günleri dün akşamki etkinliklerle başladı.

A+A-

İskele Belediyesi’nin 4’üncüsünü düzenlediği Kültür Sanat Günleri dün akşamki etkinliklerle başladı.

Başbakan İrsen Küçük ve birçok üst düzey bürokratın katılımıyla Atatürk Kültür Merkezi’nde ilk olarak İskele Köy Kadın Kursları Sergisi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Daha sonra da Hollanda, Bulgaristan, Makedonya, Kosova, Türkiye ve KKTC’den şairlerin katılarak kendi dillerinde şiirlerini okudukları 15. İskele –KIBATEK Uluslararası Şiir Buluşması yer aldı.

Kültür Sanat Günleri film gösterimleri, tiyatro, Türk Sanat Müziği konseri, yazarlarla buluşma ve çocuklara yönelik çevre etkinlikleriyle 30 Mart’a kadar sürecek.

BOZKURT

Kıbrıs Balkanlar Avrasya Türk Edebiyatları Vakfı (KIBATEK) Başkanı İsmail Bozkurt, vakıf olarak Kültür Sanat Günleri’ne katkı yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Bozkurt, kültür-sanat ve edebiyatın bir ülkenin tanıtılmasında en önemli etken olduğunu belirterek, bugüne kadar hiç bir devletin kültür ve sanata ambargo koyamadığını ve tanıtılmasını da engelleyemediğini kaydetti.KKTC’de İskele’nin “şiir başkenti” olduğunu söyleyen Bozkurt, yapacağı çalışmalarla gelecekte dünyanın sayılı şiir kentleri arasında yerini alacağını söyledi.

Bu haber toplam 1843 defa okunmuştur