1. HABERLER

  2. ÖZEL HABER

  3. İskele Kaza Mahkemesi ve Polis Müdürlüğü'nde Covid- 19 alarmı
İskele Kaza Mahkemesi ve Polis Müdürlüğü'nde Covid- 19 alarmı

İskele Kaza Mahkemesi ve Polis Müdürlüğü'nde Covid- 19 alarmı

Sınır dışı edilmek için dün İskele Kaza Mahkemesine getirilen mültecilerin içinde yer alan 5 yaşındaki erkek çocuğunun testi pozitif çıktı. Temaslı iki polis izole edilirken, İskele Kaza Mahkemesi ve İskele Polis Müdürlüğü ilaçlandı.

A+A-

Devrim DEMİR

Covid-19 salgını bu kez İskele Kaza Mahkemesi ve İskele Polis Müdürlüğü'nü harekete geçirdi, mahkemeye getirilen 5 yaşındkai mülteci çocuğun testi pozitif çıktı  Ülkeye 7 Aralık tarihinde yasa dışı yollardan giriş yaptıkları tespit edilen 20 mülteci arasında bulunan 5 yaşındaki çocuğun Covid-19 testinin pozitif çıkması hem mahkeme  hem de polisi harekete geçirdi. 

Demirhan’da bir öğrenci yurdunda kalan mültecilerin davalarının tamamlandığı ve yurt dışı işlemleri için bekledikleri öğrenildi.

Mültecileri mahkemeye getiren iki polis izole edildi.

İskele Belediyesi İskele Kaza Mahkemesi ve İskele Polis Müdürlüğü alanında yer alan hücreler dâhil her bölümü ilaçladığı öğrenildi.

Karavezirler: ‘Gerekli kontroller Sağlık Bakanlığı tarafından yapılıyor’

Değirmenlik Belediyesi Belediye Başkanı Ali Karavezirler, YENİDÜZEN’e konuştu, gerekli kontrollerin Sağlık Bakanlığı tarafından yapıldığını söyledi.

Karavezirler, Demirhan bölgesinde iki öğrenci yurdunun ‘karantina’ merkezi olarak kullanıldığını söyledi.

Bu merkezlerde ilgili tüm kontrol ve tedbirlerin Sağlık Bakanlığı tarafından yapıldığını söyledi.

 

Bu haber toplam 3804 defa okunmuştur