1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. İşbirliği protokolü imzalandı
İşbirliği protokolü imzalandı

İşbirliği protokolü imzalandı

Girne Belediyesi Bükreş 4’üncü bölge belediyesi ile kardeş belediye oldu.

A+A-

Girne Belediyesi, Romanya’nın Bükreş 4’üncü Bölge Belediyesi ile kardeş belediye oldu.
Her iki belediye dün bu kapsamda Colony Otel’de işbirliği protokolü imzaladı.
Yerel yönetim sınırları içerinde yaşayan halkın eğitim, sosyal ve kültürel alanlarda birbirleriyle dayanışmalarını kapsayacak protokole, Girne Belediyesi adına Başkan Sümer Aygın, Bükreş 4’üncü Bölge Belediyesi adına ise Başkan Yardımcısı Alexandru Leonte Popescu imza attı.
Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın yaptığı konuşmada, Girne’nin ikinci bir Avrupalı kardeş belediyeye sahip olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, imzalanan protokolle her iki belediyenin eğitim, sosyal ve kültürel alanlarda karşılıklı işbirliği yapacağını kaydetti.
Bu kardeşliğin her iki ülke halklarına barış, güzellik ve işbirliği getirmesini dileyen Aygın, protokolün hayırlı olmasını diledi.
Bükreş 4’üncü Bölge Belediyesi Başkan Yardımcısı Elevandru Leonte Popescu ise kendilerine çok yakın buldukları Kıbrıs Türk halkı ile işbirliği protokolü imzalamaktan memnunluk duyduklarını belirterek, işbirliğinin her iki ülke halkları ile belediyelerine hayırlı olmasını diledi.
İşbirliğin ilk adımı olarak gelecek ay karşılıklı öğrenci değişi yapacaklarını ifade eden Popescu, bu adımın iki ülke gençlerinin birbirlerinin kültürlerini daha yakından tanımalarına imkan tanıyacağını söyledi. TAK

Bu haber toplam 1629 defa okunmuştur
Etiketler :