HER SUÇU İŞLEDİLER

HER SUÇU İŞLEDİLER

Polise bıçakla yaralama olarak şikâyet edildi, fuhuştan, hırsızlığa, tehditle para teminine kadar çok sayıda suça ulaşıldı

A+A-

 

 

 

Gazimağusa Polisi, bıçakla yaralama olarak başlattığı soruşturmada, fuhuştan hırsızlığa,tehditle para temininden şiddet tehdidine,  para-kambiyo yasasına aykırı hareketten darpa kadar uzanan çok sayıda suça ulaştı.Dün gün boyu süren polis soruşturması sonunda  Suriye asıllı Malta uyruklu 2,TC uyruklu 2,Moldova uyruklu 4 konsomatris kadın ve 5 KKTC uyruklu olmak üzere 13 kişi tutuklandı.Bir kişi ise aranıyor.

GECE KULÜBÜNDEN KADIN ÇIKARDILAR

Elde edilen bilgiye göre önceki akşam Güney Kıbrıs’tan KKTC ye geçen arap asıllı malta vatandaşı Kalid Sheta (48),iki arkadaşı ile gittiği Gazimağusa Bölgesindeki bir gece kulübünden 4 bayanı alarak dışarıya çıktı.7 kişilik grup,birlikte bir otel odasına giderek burada eğlendi.  Konsomatris kadınlar, çok içtiği için uyuya kalan Sheta’nın çantasında bulunan yaklaşık 26 bin Euro’yu çaldı.

PARASININ PEŞİNE DÜŞTÜ

Kendine gelince parasının kayıp olduğunu fark eden Sheta,otel sahibinden parasının bulunması için yardım istedi.Otel sahibi de Nefi Yazıcı isimli şahsı arayarak yardım talep etti.Yanına paranın sahibi de dahil olmak üzere 6 kişiyi alan Nefi Yazıcı, gece kulübüne giderek konsomatris kızların odalarında araştırma yaptılar ve paranın yaklaşık 11 bin eurosunu aldılar.Kayıp paranın birlikte eğlendikleri kişide olabileceğini düşünerek bu kez de Zekeriya Lak isimli kişinin evine giden 6 kişi, Lak’ı darp ettikten sonra onu karnından ve elinden bıçakla yaraladılar.Lak’ın da evinin mutfağından aldığı bir bıçakla muhataplarından birini hafifçe yaraladığı öğrenildi.

HASTANEYE KALDIRILDI

Bıçakla yaralanan Zekeriya Lak, Gazimağusa Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınırken olay da polise intikal etti.Yapılan soruşturma sonucunda yaralama,fuhuş,fuhuşa teşvik tehdit ve hırsızlıkla ilgili toplam 13 kişi gözaltına alındı.

PARA KAMBİYO YASASINA AYKIRI HAREKET

Öte yandan parasını konsomatrislere kaptıran Kalid Sheta’nın çeşitli tarihlerde para ve kambiyo yasasına aykırı olarak yüklü miktarda nakit parayı KKTC ye getirdiği de tespit edildi.Sheta’nın son olarak önceki gün Güney Kıbrıs’tan KKTC ye geçtiği öğrenildi.

MAHKEMEYE ÇIKARILACAKLAR

Çeşitli suçlardan tutuklanan 13 zanlının bu gün 3 gün tutukluluk talebiyle Gazimağusa’da Mahkeme huzuruna çıkarılması bekleniyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1419 defa okunmuştur