1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. GÜNEYE YARDIM TEKLİFİ İÇİN TEŞEKKÜR
GÜNEYE YARDIM TEKLİFİ İÇİN TEŞEKKÜR

GÜNEYE YARDIM TEKLİFİ İÇİN TEŞEKKÜR

Burcu, Kalkanlı’daki yangının kontrol altına alındığı bilgisinden sonra Rum Yönetimi Hükümet Sözcüsü Nikos Hristodulidis’ten yangına müdahalede katkı yapılabileceği mesajı aldıklarını belirterek, teklif için teşekkür etti.

A+A-

 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, Kalkanlı’daki yangının kontrol altına alındığı bilgisinden sonra Rum Yönetimi Hükümet Sözcüsü Nikos Hristodulidis’ten yangına müdahalede katkı yapılabileceği mesajı aldıklarını belirterek, teklif için teşekkür etti.

Kıbrıs Konferansı için Crans-Montana’da bulunan Burcu, yaptığı açıklamada, Kalkanlı’da bugün çıkan orman yangınının, karadan ve havadan yapılan müdahaleyle akşam saatlerinden önce söndürülüp, soğutma çalışmalarının başlamış olduğunu öğrendiklerini belirtti.

Burcu, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın, yangın bilgisini almasının ardından, yangın alanında bulunan Orman Dairesi Müdürü Altay Fırat’ı telefonla arayarak söndürme çalışmaları ve mevcut imkanların yeterliliği hakkında bilgi aldığını vurguladı.

Barış Burcu, şöyle devam etti:
“Cumhurbaşkanımız, yangın uçağı ve helikopterlerle de yürütülen mücadelenin akşam saatleri öncesinde yangının kontrol altına alınmasına yeterli olduğu, ek destek ihtiyacının söz konusu olmadığı bilgisini almıştır. Yetkililerin yangının kontrol altına alındığı bilgisini Sayın Cumhurbaşkanımıza vermesinin ardından, Rum Yönetimi Hükümet Sözcüsü Nikos Hristodulidis, yangına karşı müdahalede katkı yapabilecekleri mesajı iletmişler, kendilerine yaptıkları teklif için teşekkür edilmiştir.”

 

 

Bu haber toplam 2941 defa okunmuştur
Etiketler : ,
İlgili Haberler