1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 1500 TL destek ödemeleri için başvurular bugün başladı
Güneyde okuyan öğrencilere açılım

Güneyde okuyan öğrencilere açılım

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile uzun yıllardır Kıbrıs’ın güneyinde öğrenim gören öğrencilerin TC üniversitelerine kabul edilmemesi sorununun çözüldüğünü duyurdu.

A+A-

YÖK nezdinde yapılan girişimler sonucunda artık Kıbrıs’ın güneyinde öğretim gören gençlerinde Türkiye’deki üniversitelerde eğitim hayatlarına devam edebileceklerini belirten Özyiğit “ Bugün itibarı ile ilk öğrencilerimizin başvurularının sorunsuz kabul edildiğini duymak ve halkımıza duyurmak bayram arifesinde bizler için mutluluk verici” dedi.

 

Cemal Özyiğit’in kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklaması:

 

“Uzun yıllardır güneydeki İngiliz Okulu gibi ortaöğretim okullarından mezun gençlerimizin TC'deki üniversitelere başvuruları kabul edilmemesi sorunu çözülememekteydi. YÖK nezdinde yaptığımız girişimler sonucu artık bu gençlerimiz Türkiye'deki üniversitelerde eğitim hayatlarına devam edebilecek. Bugün itibarı ile ilk öğrencilerimizin başvurularının sorunsuz kabul edildiğini duymak ve halkımıza duyurmak bayram arifesinde bizler için de mutluluk verici. Özverili çalışma ve doğru diyalog ile hayatımıza dokunacak değişimlerin olabileceğine dair inancımızın güçlenmesi emeklerimize daha bir anlam katıyor.”

Bu haber toplam 2163 defa okunmuştur