1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “Gönyeli-Boğaz Yolu 7 Temmuz’da açılacak”
“Gönyeli-Boğaz Yolu 7 Temmuz’da açılacak”

“Gönyeli-Boğaz Yolu 7 Temmuz’da açılacak”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Dürüst Gönyeli-Boğaz Yolu yenileme çalışmalarını inceledi

A+A-

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, yenileme çalışmaları devam eden Gönyeli-Boğaz yolu açılışının (eski Girne yolu) 7 Temmuz Cuma günü saat 17.00’de gerçekleştirileceğini açıkladı.
Bakan Dürüst, Karayolları Dairesi Müdürü Ahmet Aydın, bürokratlar ve teknik ekiple birlikte bugün bölgede yapılan çalışmaları inceledi.
Basına açıklama yapan Dürüst, tarihi misyonu bulunan eski Lefkoşa-Girne yolu olarak bilinen Gönyeli-Boğaz yolunun yenilenerek, halkın hizmetine sunulmasına büyük önem verdiklerini belirtti.
Yolun birinci kat asfalt dökümünün dün başladığını, altyapı çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Dürüst, yol genişliğinin 8, platform genişliğinin ise 9 metre olduğunu kaydetti. 
Dürüst, yol üzerinde bulunan evlere giriş ve çıkışlarla ilgili sıkıntıların aşılacağını ifade etti.
Vatandaşın huzur ve güvenliğini göz önünde bulundurduklarını söyleyen Dürüst, yola çelik bariyer takılacağını, yol çizimi yapılarak, tabelalar takılacağını belirtti.
Dürüst, yolun yenilenme çalışmalarına katkı koyan herkese teşekkür etti. 

“Kaçış yolları çalışmaları sürüyor”
Basının, Gönyeli Çemberi’ndeki kaçış yollarına yönelik sorusunu yanıtlayan Dürüst, çalışmaların devam ettiğini kaydetti.
Bölgede köprüler ve sazlık bölgeler bulunduğunu söyleyen Dürüst, güvenli seyahat için yapılması gereken çalışmalar bulunduğunu ifade etti. 
Köprülerin genişletilmesi ve üç köprü yapılması gerektiğini söyleyen Dürüst, köprüler tamamlanmadığından asfalt dökülemediğini belirtti. 
Dürüst, gelecek aylarda açılış tarihinin açıklanabileceğini kaydetti. 
 

Bu haber toplam 2080 defa okunmuştur
Etiketler : ,
İlgili Haberler