1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Gönyeli Belediyesi SAM'ı hayata geçirdi
Gönyeli Belediyesi SAMı hayata geçirdi

Gönyeli Belediyesi SAM'ı hayata geçirdi

Gönyeli Çemberi ile Dipkarpaz arasında 150 kilometrelik mesafe bulunduğunu hatırlatan Benli, 7 yılda altyapı ve üstyapıda 200 kilometrelik boru döşediklerini anlattı.

A+A-

Gönyeli Belediyesi 2012 Ekim  ayından beri hali hazırda faaliyette olan Gönyeli Sosyal Aktiviteler Merkezi (SAM)’ın tanıtımını yaptı.

Belediye Başkanı Ahmet Benli, bu amaçla, Belediye yetkilileriyle birlikte Golden Tulip Otel’de basın toplantısı düzenleyerek hem 7 yıllık Belediye Başkanlığı süresince Gönyeli’nin “kat ettiği” aşamaları, hem de SAM’ın amaç ve faaliyetlerini anlattı.

Yüzde 97’lik oranla vergisini ödeyen Gönyeli’nin altyapısı ve üstyapısı projelendirilmiş tek kent olduğunu söyleyen Benli, Gönyeli altyapısının tam teşekküllü ve sorunsuz olarak Güney Kıbrıs ve diğer dünya ülkeleriyle eşit olduğunu da iddia etti.

Gönyeli Çemberi ile Dipkarpaz arasında 150 kilometrelik mesafe bulunduğunu hatırlatan Benli, 7 yılda altyapı ve üstyapıda 200 kilometrelik boru döşediklerini anlattı.

Benli’nin konuşmasının ardından, Gönyeli SAM Koordinatörü Doğuş Derya merkezle ilgili sunumu gerçekleştirdi.

SAM

Verilen bilgiye göre, Gönyeli SAM başta gençler, kadınlar, çocuklar ve yaşlılar olmak üzere Gönyeli’de yaşayan farklı sosyal kesimlerin ihtiyaçlarına göre, sosyal hizmet üreten bir merkez olarak tasarlandı.

6 aylık sürede düzenlediği eğitim, kültür-sanat, spor, sağlık ve danışmanlık hizmetleri ile 1300’den fazla insana ulaşan Merkez, sağlık alanında Diyabetle Baş Etme Programı, Sigarayı Bırakma Programı, Psikolojik Danışmanlık Servisi ve 65 Yaş Üstü Feslikan Dost Kahvesi hizmetlerini sunuyor.

Spor alanında 7-14 yaş grubu Basketbol Okulu, Yoga, Thai Chi ve Chi Gong, Latin Aerobik ve Oryantal faaliyetleri yapan SAM, kültür-sanat alanında da Klik Fotoğraf Atölyesi, Perspektif Resim Atölyesi, Çok Sesli Halk Müziği Eğitimi, 15-30 yaş Dell’Arte Oyunculuk Atölyesi, 4-7 yaş Bal Arısı Minikler Tiyatro Eğitimi, Tango, Salı Sinemaları, ve 7-12 yaş Yaşam Boyu Sanat Resim Kursu çalışmaları bulunuyor.

Sosyal Aktiviteler Merkezi Eğitim alanında da Ebeveyn Eğitimi, İngilizce-Yunanca-Almanca kurslarını da verecek.

Gönyeli Belediye Başkanı Benli, tüm bu hizmetlerin cüzi miktarda ücrete tabi olacağını, bunun da “verilen hizmetin değerinin anlaşılması” açısından önemli olduğunu sözlerine ekledi

Bu haber toplam 1998 defa okunmuştur