1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Girne Tapu karıştı!
Girne Tapu karıştı!

Girne Tapu karıştı!

Girne Tapu Dairesi’nde çalışan 3 kişi de bugün mahkeme huzuruna çıkarılırken, HAK-SEN Başkanı İzzet Türkmen Girne Tapu Dairesi’nde bugün itibarı ile grev kararı aldıklarını duyurdu

A+A-

Girne’de sahte evrak düzenleyerek başkalarına ait dairelerin devrini şirketi üzerine yaptığı gerekçesi ile tutuklanan tanınmış iş insanı M.E. ve suç ortağı olduğu ileri sürülen S.Ö’nun ardından derinleşen soruşturmada 3 tapu çalışanı kadın da dün tutuklandı.

Girne Tapu Dairesi’nde çalışan 3 kişi de bugün mahkeme huzuruna çıkarılırken, HAK-SEN Başkanı İzzet Türkmen Girne Tapu Dairesi’nde bugün itibarı ile grev kararı aldıklarını,  Konu ile ilgili basın açıklaması ilerleyen saatlerde yapılacağını duyurdu.

Öte yandan, Girne Tapu Dairesi çalışanlarının tutuklanan arkadaşlarına destek olmak amacıyla bugün mahkemeye gitmek istedikleri, Girne Tapu Müdürü’nün çalışanlara ‘izinsiz giderseniz sizi polise veririm’ dediği ve çalışanların buna karşın 3 avukatla mahkemeye gittiğine ilişkin iddialar da basına yansıdı.

Emlakçılar Birliği'nden destek

 Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliği Başkanı Hasan Sungur, dün Girne Tapu Dairesi’nde yaşananlar ve bugün greve giden tapu çalışanlarına destek belirtti.

Sungur, İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’ı yaşanan mağduriyetlerin çözümü için bir an önce Emlakçılar Birliği Yasası’nı geçirmeye davet etti.

Sungur, “Son zamanlarda Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliği Yasası’nın yasal düzenlemelerinin İçişleri Bakanı tarafından geçirilmiş olmamasından ötürü mağduriyetlerin giderek arttığını üzülerek görüyoruz.  Oysa Emlakçılar Birliği Yasası geçmiş ve ilgili yasal düzenlemeler de yapılmış olsa, bu tür mağduriyetler en asgari oranda olacaktı.” dedi.

“PİYASADA DERİN GÜVEN BUNALIMI VAR”

Yaşanan bu olayların emlakçılık sektörüne darbeler vurduğunu belirten Sungur, “Şu an memlekette emlak patlaması yaşanması gerekirken maalesef satışlar diplerde geziyor. Piyasada çok derin bir güven bunalımı vardır. Yaşanan son olayda çok kötü şartlarda canla başla ve büyük özveriyle görev yapamaya çalışan Tapu Dairesi çalışanlarının yaşamış oldukları mağduriyet bizi derinden üzmüştür.  Kendilerine bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor bu vesile ile de Sayın İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’ı göreve davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.(tak)

Bu haber toplam 6383 defa okunmuştur
Etiketler : , , ,
İlgili Haberler