1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. GAÜ, “Google Hash Code” ön elemelerine ev sahipliği yapacak
GAÜ, “Google Hash Code” ön elemelerine ev sahipliği yapacak

GAÜ, “Google Hash Code” ön elemelerine ev sahipliği yapacak

GAÜ, tüm dünya ile eş zamanlı olarak Google Hash Code Challenge Yarışması Ön Elemelerine 23 Şubat’ta ev sahipliği yapacak.

A+A-

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), tüm dünya ile eş zamanlı olarak Google Hash Code Challenge Yarışması Ön Elemelerine 23 Şubat’ta ev sahipliği yapacak.

Google tarafından 18 yaş üzeri bilgisayar programcılığına ilgi duyan öğrencilere ve çalışan profesyönellere yönelik olarak düzenlenecek ve takımlar şeklinde katılabilecekleri yarışmada Google'da karşılaştıklarına benzer gerçek mühendislik problemleri çözmeye çalışacaklar. 23 Şubat’ta GAÜ’de gerçekleştirilecek ön elemelerden sonra, en yüksek puanı toplayan takımlar Nisan ayında Google Paris ofisine davet edilecek ve burada düzenlenecek finallerde yarışma hakkına sahip olacaklar ve çeşitli Google hediyeleri kazanmaya hak kazanacaktırlar.

Yarışmaya katılımın 2,3 ve 4 kişilik takımlar halinde olması gerektiğini duyuran GAÜ, etkinliğe kayıtların da ücretsiz olduğunu bildirdi

GAÜ’nün yarışma ile ilgili açıklamasının devamı şöyle:

23 Şubat gecesi yapılacak olan etkinlik başında Google Paris ofisi tüm takımlara çözmeleri için bir mühendislik sorusu soracak, ve takımların cevap vermeleri için 4 saatleri olacaktır. Yarışan tüm takımlar canlı bir puan tablosu üstünde kendi performanslarını eşzamanlı olarak kıyaslama şansına sahip olacaktırlar. Ön eleme turunu geçen takımlar Google Paris'teki final turunda yarışmaya davet edilecek, diğer developerlar ve Google çalışanları ile de tanışma fırsatı yakalayacak ve teknoloji alanında farklı sunumlar ve konuşmalar dinleme şansı yakalayacaktır.

Yarışmaya 4 Şubat geceyarısına kadar kayıt yapanlar GAU'deki ön elemeye katılmak için öncelik sahibi olacaktır. Google Hash Code GAU Hub Ön Eleme Turu kayıtları 19 Şubat'a kadar devam edecektir.

Etkinlik hakkındaki soruları [email protected] adresine atabilirsiniz. Etkinliğe kayıt yapmak ve detaylı bilgi almak için: code.gau.edu.tr adresini ziyaret ediniz.

Bu haber toplam 2735 defa okunmuştur
Etiketler :