1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Fotoğraflar sergilendi
Fotoğraflar sergilendi

Fotoğraflar sergilendi

İnsan, manzara, hayvan resimlerinin yer aldığı 100 fotoğraf, Yakın Doğu İlkokulu 36 öğrencilerin çalışması sonucu ortaya çıktı.

A+A-

Yakın Doğu İlkokulu Fotoğrafçılık kolu öğrencileri tarafından gerçekleştirilen sergide İnsan, manzara, hayvan resimlerinin yer aldığı 100 fotoğraf, Yakın Doğu İlkokulu 36 öğrencilerin çalışması sonucu ortaya çıktı.

Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Sergi, Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yakın Doğu TV'ye konuşan Yakın Doğu İlkokulu Sınıf Öğretmeni ve Fotoğrafçılık kolu öğretmeni Sezan Artun, Fotoğrafçılık kolunun 12 yıldan beri faaliyet gösterdiğini, önceleri siyah beyaz daha sonra siyah beyaz malzemenin bulunmamasıyla zorlaştığını ifade ederken, dijital fotoğrafçılığın yaygınlaşmasından sonra dijital fotoğrafçılığa başladıklarını vurguladı. Öğrencilerin resimlerini birlikte değerlendirip uygun olanları sergilediklerini söyleyen Artun, yıl sonu sergisinde de velilerin izlemesi için okulun içinde açılacağını, fotoğrafçılığın öğrencilere bir hobi olarak başlatmak istediğinin altını çizdi. Sezan Artun, öğrencilerin fotoğrafçılığı zevkle yaptıklarını, 2 grup halinde çalıştıklarını, yaklaşık 18-30 tane öğrencinin olduğunu kaydederken, onlarla çeşitli resimler çektiklerini ve burada sergilediklerini söyleyerek sözlerini sonlandırdı. YD

Bu haber toplam 1115 defa okunmuştur