1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. “Fotoğrafın Sihirli Dünyasına Yolculuk”
 “Fotoğrafın Sihirli Dünyasına Yolculuk”

“Fotoğrafın Sihirli Dünyasına Yolculuk”

İskele Atatürk Kültür Merkezi’nde yer alan seminer, Gazimağusa Meslek Lisesi Grafik Tasarım ve Fotoğraf Bölümü öğretmeni Müge Orun tarafından verildi.

A+A-

İskele Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Kültür ve Sanat Günleri etkinlikleri kapsamında Bekirpaşa Lisesi öğrencilerine yönelik “Fotoğrafın Sihirli Dünyasına Yolculuk” konulu seminer düzenlendi.

İskele Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, İskele Atatürk Kültür Merkezi’nde yer alan seminer, Gazimağusa Meslek Lisesi Grafik Tasarım ve Fotoğraf Bölümü öğretmeni Müge Orun tarafından verildi.

Bekirpaşa Lisesi Fotoğrafçılık Kolu öğrencilerinin yanı sıra, Gazimağusa Meslek Lisesi Grafik Tasarım ve Fotoğraf Bölümü öğrencilerinin de katıldığı seminerde, öğrencilere, fotoğraf çekerken, daha iyi fotoğraflar yakalayabilmeleri  için kompozisyon ve ışık ayarlamaları hakkında bilgi verildi ve daha iyi fotoğraflar çekmek için dikkat edilmesi gereken kurallar anlatıldı.

Öğrenciler, seminer çerçevesinde İskele Ecevit Meydanı’nda düzenlenen fotoğraf çekme etkinliğine katıldı, ardından da İskele Belediye Başkanı Halil Orun’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Bu haber toplam 1946 defa okunmuştur