1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Eski Lefkoşa-Girne yolunda, güvenlik endişesi
Eski Lefkoşa-Girne yolunda, güvenlik endişesi

Eski Lefkoşa-Girne yolunda, güvenlik endişesi

Ulaştırma Bakanlığı’nın yenileyerek hizmete açtığı eski Gönyeli yolunda, özellikle trafik yol güvenliği ile ilgili eksiklikler şikayet konusu oluyor.

A+A-Ulaştırma Bakanlığı’nın yenileyerek hizmete açtığı eski Gönyeli yolunda, özellikle trafik yol güvenliği ile ilgili eksiklikler şikayet konusu oluyor.
Gönyeli’den Girne’ye ulaşımı sağlayan, eski Lefkoşa-Girne yolu, geçtiğimiz temmuz ayında yenilenerek açılışı yapılmıştı.
Ancak, bu yolu sürekli kullanan yurttaşlar, YENİDÜZEN’e yaptıkları şikayette, yolun bir kısmına bariyer yapıldığını, daha sonra bu yöndeki çalışmanın durduğunu söylediler.
“Gönyeli çıkışından Oray sitesine kadar demir bariyer var, sonrasında yok” diyen kimi yurttaşlar, yol çok yükseldiği için de tehlikeler içerdiğine dikkat çekti.
YENİDÜZEN’in görüşüne başvurduğu karayolları uzmanları ise toplumun bir kesiminin yeni asfalt görmekten dolayı mutlu olduğunu anlatarak, “Mesele sadece asfaltın yenilenmesi değildir, trafik yol güvenliğini bir bütün olarak değerlendirmek zorundayız. Ne yazık ki, karayollarında genel olarak bütünlüklü değerlendirme yapılmamaktadır. Elbette asfaltın yenilenmesi olumludur. Ancak, bütünlüklü bir değerlendirme sonucu pek çok güvenlik zafiyetinden söz edebiliriz. Ulaştırma Bakanlığı, bu yolla ilgili uzmanlardan kapsamlı bir rapor isterse, gerekli eksiklikler not edilecektir” değerlendirmesini yaptı.

Bu haber toplam 2721 defa okunmuştur
Etiketler : ,