1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Eski gazeteci Hüseyin Gürşan'a anlamlı bağış
Eski gazeteci Hüseyin Gürşana anlamlı bağış

Eski gazeteci Hüseyin Gürşan'a anlamlı bağış

Kıbrıs Türk basınına uzun yıllar foto muhabiri ve kameraman olarak hizmet veren, diyabet hastalığı nedeniyle bir süredir sağlık sorunları yaşayan Hüseyin Gürşan’a, Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği, Gönyeli Belediyesi ve Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Dern

A+A-

Kıbrıs Türk basınına uzun yıllar foto muhabiri ve kameraman olarak hizmet veren, diyabet hastalığı nedeniyle bir süredir sağlık sorunları yaşayan Hüseyin Gürşan’a, Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği, Gönyeli Belediyesi ve Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği tarafından akülü tekerlekli sandalye hediye edildi.

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Başkanı Hüseyin Güven,  Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Orkun Bozkurt ve iki derneğin yetkilileri, bugün Gönyeli’deki Bülent Ecevit Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşayan Hüseyin Gürşan’ı ziyaret etti.

Diyabet nedeniyle ağır sağlık sorunları yaşayan Hüseyin Gürşan, ziyaretten ve yaşamını kolaylaştıracak akülü tekerlekli sandalyeye kavuşmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, meslektaşlarına, Belediye Başkanı Benli’ye ve Ortopedik Özürlüler Derneği yetkililerine teşekkür etti.

Ortopedik Özürlüler Derneği Asbaşkanı Günay Kibrit, Engelliler Haftası’nda böylesi kurumların işbirliğinin önemli olduğunu belirterek, Hüseyin Gürşan’a yardımda bulunmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Gazeteciler Birliği Başkanı Hüseyin Güven de, basına hizmet vermiş bir meslektaşları olan Hüseyin Gürşan’a acil şifalar dileyerek, tekerlekli sandalyenin alınmasına katkıda bulunanlara teşekkür etti.

(tak)

Bu haber toplam 2510 defa okunmuştur