1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 7 saat sonra bulundu
Ercan pisti tamir edildi

Ercan pisti tamir edildi

Gazetemizin yayınları etkili oldu, Ercan pisti tamir edildi. YENİDÜZEN’in bugün manşetine taşıdığı “Ercan pistinde tehlike” başlıklı haberi üzerine Sivil Havacılık Dairesi Ercan Havalimanı'nda bulunan pist hakkında açıklama yaptı: PİST BUGÜN TAMİR EDİLDİ

A+A-

YENİDÜZEN’in bugün manşetine taşıdığı “Ercan pistinde tehlike” başlıklı haberi üzerine Sivil Havacılık Dairesi Ercan Havalimanı'nda bulunan pist hakkında açıklama yaptı. Daire pistin bugün tamir edildiğini duyurdu.

Açıklamada “Ercan Havalimanı'nda bulunan 29 pist başı beton kaplama alanda yoğun trafik şartları altında rutin kontrollerde tespit edilen bir takım küçük çaplı çatlama ve kırılmalar usulüne uygun olarak tamir edilmiş olup pistin ilgili bölümü tekrar trafiğe açılmıştır. Bu her havalimanında meydana gelebilecek rutin bir işlem olup bundan sonra da kontroller ve buna bağlı bakım onarımlar yapılmaya devam edilecektir. Ercan Havalimanının ve Ercan pistinin uçuş güvenliği açısından hiç bir sıkıntısı bulunmamaktadır” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada uçakların batı tarafından inişine yardımcı olması gereken ve arızalı olan iniş aydınlatmalarından söz edilmedi. 

Bu haber toplam 2200 defa okunmuştur
Etiketler :