1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Ercan Komitesi toplandı
Ercan Komitesi toplandı

Ercan Komitesi toplandı

Osman Işısal: Ercan Havaalanı konusunda atılacak tüm adımlarda sağduyulu davranılması çok önemli. Şiddetin üzerine şiddetle gidilemez.

A+A-

“Değirmenlik Belediyesi Ercan Havaalanı Komitesi” çalışmalarına başladı…

IŞISAL: SAĞDUYULU DAVRANMALIYIZ

Değirmenlik Belediyesi Başkanı Osman Işısal, uzunca bir zamandan bu yana belediyeyi çıkmaza sürükleyen Ercan Havaalanı konusunda sağduyulu olunması ve bundan böyle atılacak tüm adımlarda sağduyulu davranılmasının önemli olduğunu belirtti.


Değirmenlik Belediyesi’nden alınmak istenen “Belediye Hizmetlerinden Yararlanma Resmi” gelirinin alınmasını engellemek, ileride yapılacak veya yapılması gereken her türlü planlama, görüşme ve eylem faaliyetlerini koordine etmek amacıyla Değirmenlik Belediyesi Başkanı Osman Işısal başkanlığında kurulan komitenin adı “Değirmenlik Belediyesi Ercan Havaalanı Komitesi” oldu.
Değirmenlik Belediyesi Meclis Üyeleri, belediyeye bağlı köylerin muhtarları ayrıca kulüp ve dernek başkanlarından oluşan 28 kişilik komite 14 Mayıs 2013 Salı günü, saat 18:30’da Değirmenlik Spor Kulübü Lokali’nde toplandı.

Komitenin adı kararlaştırıldı
Ercan Havaalanı konusunda yaşanan krizi aşabilecek çözümler üretebilmek amacıyla, Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal tarafından açılan ilk toplantıda komitenin adının “Değirmenlik Belediyesi Ercan Havaalanı Komitesi” olması kararlaştırıldı.

Başkan sağduyulu olunmasını istedi
Komitenin ilk toplantısında ayrıca, Ercan Havaalanı konusunda izlenecek yollar tartışıldı.
Başkan Osman Işısal toplantıda yaptığı konuşmasında, atılacak tüm adımlarda sağduyulu davranılmasının önemini vurgularken, şiddetin üzerine şiddetle gidilemeyeceğini kaydetti.

Ercan’daki gelir farklılıkları tablolarla açıklandı
Başkan Işısal ayrıca toplantıda, Ercan Havaalanı’nın 12 Şubat 2013 öncesindeki ve sonrasındaki gelirlerini gösteren tabloyu da açıkladı. Işısal, tablo ile Ercan Havaalanı’nı satın alan Taş Yapı Şirketi’nin getirdiği zamları ortaya koydu.

Bu haber toplam 1137 defa okunmuştur