1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. ‘Engelsiz’ fotoğraflar yarıştı, Sanat engel tanımadı
‘Engelsiz’ fotoğraflar yarıştı, Sanat engel tanımadı

‘Engelsiz’ fotoğraflar yarıştı, Sanat engel tanımadı

Kuzey Kıbrıs Turkcell’in ‘Engelsiz Yaşam’ı konu alan fotoğraf yarışmasında seçici kurul toplandı, dereceye giren eserler belirlendi

A+A-

 

Yarışmaya ‘Engelsiz Yürekler’ kategorisinde 30, ‘Denizleri Aşan Sporcular’ kategorisinde ise 25 olmak üzere toplam 55 eser katıldı.

Seçici Kurul’a başkanlık yapan fotoğraf sanatçısı Hasan Hüseyin: “Böylesi anlamlı bir yarışmada, böylesi onurlu bir görevi yürütmek bana büyük heyecan verdi. Yarışmaya katılan eserler hem çok başarılı, hem de duygu yüklüydü.”

Kuzey Kıbrıs Turkcell’in engellilerin başarılarını yansıtmak, yaşadıkları engellere ve sorunlara dikkat çekmek, ayrıca engellilere yönelik empatiyi artırmak amacıyla düzenlediği “Sanat Engel Tanımaz” fotoğraf yarışması yoğun ilgi gördü.
‘Seçici Kurul’, tanınmış Kıbrıslı Türk fotoğraf sanatçısı Hasan Hüseyin başkanlığında Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği merkezinde toplandı, çok zorlu bir seçim yaptı.
Yarışmaya ‘Engelsiz Yürekler’ kategorisinde 30, ‘Denizleri Aşan Sporcular’ kategorisinde ise 25 olmak üzere toplam 55 eser katıldı.
Kuzey Kıbrıs Turkcell’den yapılan açıklamada, her iki kategoride dereceye giren eserlerin seçildiği, bir ay içerisinde özel bir ödül töreni düzenleneceği belirtildi.
Seçici Kurul ayrıca, sergilenmeye değer eserleri de seçti.
Tüm eserler, ‘rumuzları’ ile değerlendirildi, seçim sonunda, dereceye giren eserlerin zarfları açılarak, isimler saptandı.
Yarışma sonunda sergi ve fotoğraf satışlarından elde edilecek gelir, Ortopedik Özürlüler Derneği çatısı altında kurulacak “Sanat Engel Tanımaz” tiyatro ve fotoğrafçılık kursları için kullanılacak.
Seçici Kurul’a başkanlık yapan fotoğraf sanatçısı Hasan Hüseyin, “Böylesi anlamlı bir yarışmada, böylesi onurlu bir görevi yürütmek bana büyük heyecan verdi” dedi. Hasan Hüseyin, yarışmaya katılan eserleri hem çok başarılı, hem de duygu yüklü bulduğunu belirtti.
Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca da, böylesi anlamlı bir yarışmaya imza attıkları için çok mutlu olduklarını belirterek, “Engelliler konusunda çok önemli bir sosyal sorumluluk izledik. Fotoğraf yarışmamıza yönelik ilgiyi ve ortaya çıkan başarılı eserleri gördükten sonra, çok iyi bir yolda olduğumuzu görmenin heyecanını yaşadım” diye konuştu.
Seçici Kurul şu isimlerden oluştu:
Hasan Hüseyin (Fotoğraf Sanatçısı, Jüri Başkanı),  Hüseyin Özinal , Aybars Karaatmaca (Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü), Mehmet Nevzat Erdoğan, Nuri Ünüçok (Kültür Dairesi, Kültür Merkezleri Yönetmeni), Ayhan Barış (Kuzey Kıbrıs Turkcell Kurumsal İletişim Müdürü), Orkun Bozkurt  (K.T Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı)

 

Bu haber toplam 1451 defa okunmuştur