1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Engelleri aşan kadınlar unutulmadı
Engelleri aşan kadınlar unutulmadı

Engelleri aşan kadınlar unutulmadı

Kuzey Kıbrıs Turkcell’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın engellilere, engelli anneleri ve eşlerine anlamlı yemek

A+A-

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca:“Engelleri sevgiyle aşan sporcularımızın eşleri, anneleri, ayrıca engelli kadın sporcularımız, her biri bu özel günde ayakta alkışlanmayı hak ediyor”

Kuzey Kıbrıs Turkcell, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, engelleri aşan kadınlara plaket sundu, anlamlı bir yemekle onları unutmadı.
Sosyal sorumluluk kapsamında odağına aldığı engellileri ve onların ailelerini ödüllendiren Kuzey Kıbrıs Turkcell, yaklaşık 20 engelli, engelli eşi ve engelli annesi kadını özel bir yemekle bir araya getirdi.
Ülkemizde engelliler adına pek çok başarı öyküsünün mimarı olan Mustafa Çelik’in anısına eşine, Faruk Taşkınçay anısına da kız kardeşine sunulan plaketlerde duygusal anlar yaşandı.
Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca, bu çok özel günde, engelleri aşan kadınlarla birlikte olmaktan heyecan ve onur duyduklarını dile getirdi.
“Yaşamın her anında varlıkları hissedilen ve fark yaratan siz değerli Engelleri Aşan Kadınlarımız, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun” temasıyla Lefkoşa’da düzenlenen yemeğe, Kuzey Kıbrıs Turkcell kurum yöneticileri ile Kuzey Kıbrıs Turkcell Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı sporcuları ile yöneticileri de katıldı.
Karaatmaca: Çok özel başarı öyküleri yazdınız

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca, hem engellilere yönelik hassasiyetlerini sürdürmek, hem de her biri çok özel başarı öykülerinin yazılmasına öncülük yapmış kadınları bir araya getirmek istediklerini söyledi. Karaatmaca, “Engelleri sevgiyle aşan sporcularımızın eşleri, anneleri, ayrıca engelli kadın sporcularımız, her biri bu özel günde ayakta alkışlanmayı hak ediyor” diye konuştu.
Karaatmaca şunları söyledi:
“Kuzey Kıbrıs Turkcell olarak, geçtiğimiz yıl Kadınlar Günü’nde öncü kadınlarımızı, yani, Kıbrıs’ta ilklere imza atan kadınlarımızı bir araya getirmiştik. Bu sene istedik ki, bu kez, çok önemli başarı öykülerinin gerisindeki kadınları, aslında gizli kahramanları hatırlayalım. Kadınlar Günü’nün dünyada 150 yılı aşkın bir geçmişi var. Böylesine köklü geçmişe sahip bu anlamlı günde, siz engelli anneleri, eşleri ve kadın sporcularımızı kucaklamaktan onur duyuyoruz. Çocuklarınız, eşleriniz, sizler denizleri aşarak hem sesimizi, hem de umutlarımızı dünyayla buluşturuyorsunuz. Bu hafta içerisinde, engelsiz Kuzey Kıbrıslılar, Almanya’da olacak. Bu başarı sizin eserinizdir. Ne kadar gurur duysanız azdır.”

Bu haber toplam 1428 defa okunmuştur