En nihayet

En nihayet

Yanan Devlet Tiyatroları binasının bankanın sosyal paylaşım projesi kapsamında yeniden inşasıyla ilgili ön protokol imzalandı.

A+A-

Yılan hikayesine dönen Devlet Tiyatroları binasından yeni bir aşamaya gelindi. Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı ile Limasol Türk Kooperatif Bankası arasında, yanan Devlet Tiyatroları binasının bankanın sosyal paylaşım projesi kapsamında yeniden inşasıyla ilgili ön protokol imzalandı. Limasol Türk Kooperatif Bankası’nda yer alan törenle imzalanan protokole Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel ile Limasol Türk Kooperatif Merkez Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler imza koydu. Protokol imza töreninde Limasol Türk Kooperatif Merkez Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler ile Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel birer konuşma yaptı.

Çocuklara yatırım
Hüseyin Kemaler konuşmasında, Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın faaliyetlerinden elde ettikleri gelirin bir kısmı ile sosyal sorumluluk projeleri geliştirerek ülkenin kültürüne, sanatına ve çocuklara yatırım yapmaya çalıştıklarını kaydetti. Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında yürüttükleri kültür varlıklarını koruma faaliyetleri kapsamında Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı ile iş birliği yapma konusunda mutabakata vardıklarını kaydeden Kemaler, yanan Lefkoşa Devlet Tiyatroları binasını bakanlıkla birlikte yeniden hayata geçirmek için proje yürüteceklerini anlattı.Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel de protokol imza aşamasına gelene kadar Limasol Türk Kooperatif Bankası ile bir çalışma yaptıklarını ve bir ilke imza atacaklarını söyledi. YD

Bu haber toplam 1347 defa okunmuştur