EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI

EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI

Üniversitelerin boş kalan kontenjanlarına yapılan ek yerleştirme sonuçları açıklandı. 136 bin 296 boş kontenjandan 69 bin 437’sine ek yerleştirme yapılırken, 66 bin 859 kontenjan boş kaldı. KKTC üniversitelerine ek yerleştirme ile yerleşen öğrenci s

A+A-

 

 

 

Üniversitelerin boş kalan kontenjanlarına yapılan ek yerleştirme sonuçları açıklandı. 136 bin 296 boş kontenjandan 69 bin 437’sine ek yerleştirme yapılırken, 66 bin 859 kontenjan boş kaldı.

KKTC üniversitelerine ek yerleştirme ile yerleşen öğrenci sayısı 876 olurken, 12 bin 303 kontenjan boş kaldı.

Adaylar sonuçları ÖSYM'nin internet sitesinden öğrenebilecek.

ÖSYM, üniversitelerin boş kontenjanlarına yapılan 2011-ÖSYS ek yerleştirme işlemleri tamamlandığını ve adayların sonuçları ÖSYM'nin ''http://sonuc.osym.gov.tr'' internet adresinden öğrenebileceğini bildirdi. Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek. Ek yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

2011-ÖSYS ek yerleştirme sonuçları ile bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri, yarından itibaren 14 Ekim 2011 tarihine kadar ilgili üniversite tarafından yapılacak.

Kayıt için adayların, ek yerleştirme ile yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1489 defa okunmuştur