1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Della Miles bugün Gazimağusa’da
Della Miles bugün Gazimağusa’da

Della Miles bugün Gazimağusa’da

Gazimağusa’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri Başlıyor

A+A-Her yıl geleneksel olarak düzenlediği Dünya Kadınlar Günü’nü bu yıl yine kapsamlı bir organizasyonla kutlayacak Gazimağusa Belediyesi, kutlama programına yarın (4 Mart) Kadın Sanatçılar Karma Sergisi ve Whitney Houston’ı Anma Gecesi’nde Della Miles Konseri ile başlıyor. Hem güçlü bir ses, hem başarılı bir besteci, hem de seyircisiyle bütünleşen sahne performansıyla bilinen Della Miles, Gazimağusa Belediyesi’nin kadınlara Dünya Kadınlar Günü hediyesi olarak Gazimağusa’da olacak. Kutlama programının ilk günü olan bugün Mağusa Kültür ve Kongre Merkezi’nde saat 18:00’da Kadın Sanatçılar Karma Sergisi’nin açılışı yapılacak. Profesyonel kadın seramik ve resim sanatçılarının eserlerinden oluşacak. Kadın Sanatçılar Karma Sergisi 4-8 Mart tarihleri arasında açık olacak ve 60’ın üzerinde eser sergilenecek.

Della Miles ücretsiz olarak izlenebilecek
Geçen yıl hayatını kaybeden dünyaca ünlü şarkıcı Whitney Houston’ın vokalisti Della Miles Kongre ve Kültür Merkezi’nde saat 20:00’da konser verecek.  Whitney Houston’ı Anma Gecesi olarak organize edilen gecede Houston’ın şarkılarını seslendirecek Della Miles ücretsiz olarak izlenebilecek.
Whitney Houston’ın 4 yıl, Michael Jackson’ın 2 yıl vokalistliğini yapmak, efsanevi Stevie Wonder ile çalışmak ve Elton John ile duet yapmak gibi önemli bir müzik kariyerine sahip Della Miles artık bir dünyanın önde gelen sanatçıları arasında yer alıyor.  8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne davet yaparken sosyal statüsüne bakmaksızın toplumun her kesiminden kadına ulaşmak için yoğun çalışma yürüten Gazimağusa Belediyesi görevlileri, kadının yaşamın her alanına daha yoğun bir katılım gösterebilmesi için gerekli koşulları oluşturmak hedefiyle Mağusa Kadın Merkezi (MA-KAMER) çatısı altında kadın odaklı çalışmalarına devam edecek.
Etkinlik Programı
6 Mart Çarşamba günü saat 10:00 ile 18:00 arasında Mağusa Bandabuliya’da Mağusa Emekçi Kadınlar Festivali yapılacak. Kadın dernekleri, Mağusa Sivil Toplum Örgütleri, ve Köy Kadın kursları’ndan kadınların katılacağı festivalde, folklor gösterileri, çocuklar için yüz boyama etkinlikleri, Kıbrıs şarkıları söylenecek, Kıbrıs yöresel lezzetlerin satışı yapılacak. Etkinlikle, kadınların gerek el işi gerekse yaptığı yemekler satışa sunularak ekonomik kazanç elde etmeleri sağlanacak.

8 Mart Cuma günü, Yazar ve Barış Girişimi Sözcüsü Oya Baydar’ın konuşmacı olarak katılacağı “Siyasette, Hayatta Kadın ve Erkekler” konulu söyleşi Mağusa Kültür Merkezi’nde saat 20:00’da yapılacak.

Bu haber toplam 1768 defa okunmuştur