1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. DAÜ-SEN'in mücadelesi belgesel oldu
DAÜ-SENin mücadelesi belgesel oldu

DAÜ-SEN'in mücadelesi belgesel oldu

30. kuruluş yıldönümünü kutlayacak DAÜ-SEN’in kuruluşu, gelişimi ve özellikle son yıllardaki mücadelesini ele alan DAÜ-SEN 30. YIL BELGESELİ’nin İlk Gösterimi Lefkoşa AKM’de 8 Mayıs 2013, Çarşamba saat 20.00’da başlayacak

A+A-

 

DAÜ-SEN, 30. Kuruluş yıldönümünde, kuruluşundan, son yıllarda yaşanan mücadelesini içeren belgesel hazıladı.

DAÜ-SEN’den konu ile ilgili açıklama şöyle:

30. kuruluş yıldönümünü kutlayacak DAÜ-SEN’in kuruluşu, gelişimi ve özellikle son yıllardaki mücadelesini ele alan DAÜ-SEN 30. YIL BELGESELİ’nin İlk Gösterimi Lefkoşa AKM’de 8 Mayıs 2013, Çarşamba saat 20.00’da başlayacak. Gösterim öncesinde bir de resepsiyon düzenlenecek.

Yönetmenliğini Cemal Yıldırım’ın yaptığı, yapımcılığını DAÜ-SEN’in üstlendiği ve Blue Platform tarafından çekilen belgeselde ülke akademik, siyasal ve sendikal hayatında önemli yere sahip çok sayıda kişiyle mülakat yer alıyor.

DAÜ-SEN’in kuruluşunda yer alan akademisyenlerin anlatımıyla başlayan film DAK, DAİ ve DAÜ Kreşinin Doğa Koleji’ne peşkeş çekilmesinin anlatımıyla sona eriyor. Ülke sendikal ve siyasal hayatına yönelik projeksiyonların da yer aldığı belgesel filminin arşiv çalışmaları, mülakatlar, çekim ve montajı altı ayı aşkın bir sürede gerçekleştirildi.

Bu haber toplam 1524 defa okunmuştur