1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. DAÜ İletişim öğrencilerine Derviş Zaim’li gala
DAÜ İletişim öğrencilerine Derviş Zaim’li gala

DAÜ İletişim öğrencilerine Derviş Zaim’li gala

Derviş Zaim: “Bu filmler, sektöre giriş biletiniz olacaktır”

A+A-

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi’nde, ünlü film yönetmeni Derviş Zaim’in danışmanlığında hazırlanan bitirme projeleri için gala düzenlendi. İletişim Fakültesi Yeşil Salon’da düzenlenen film gösteriminde, Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinin yaptıkları filmler birlikte izlendi. 

Derviş Zaim: “Bu filmler, sektöre giriş biletiniz olacaktır”
Film gösteriminin başlangıcında konuşan Derviş Zaim, film yapan öğrencilere seslenerek, yaptığınız bu filmler sizin sektöre giriş biletiniz olacaktır dedi. Bu film gösteriminin diğer öğrenciler için örnek teşkil edeceğini ve kalitenin artmasına yardımcı olacağını umduğunu söyledi. Radyo-Televizyon ve Sinema bölüm başkanı Yrd. Doç. Dr. Pembe Behçetoğulları ise yaptığı konuşmada, bitirme projesinin Derviş Zaim’in danışmanlığında yürütülmesinin öğrenciler için büyük bir şans olduğunu ve iyi filmler yapanların Derviş hocaları gibi dünyayla bir ‘meselesi’ olanlar olduğunu söyledi. İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman İrvan da yaptığı konuşmada, bitirme projelerinin, öğrencilerin fakültede aldıkları eğitimin en son aşaması olduğunu söyleyerek, mezun olanlara meslek yaşamlarında başarılar diledi. Derviş Zaim gibi deneyimli bir yönetmenin fakülte öğrencilerine ders vermesini çok önemsediğini belirten Prof. Dr. İrvan, “Umarım öğrencilerimiz kendilerine sunulan olanakların farkındadırlar” dedi.

15 öğrencinin filmleri gösterildi
Konuşmaların ardından başlayan film gösteriminde, Radyo-Televizyon ve Sinema bölümü öğrencilerinden Bahar Zirek, Evren Tunçdöken, Nazan Ertürk, Doğu Emrah Öden, Sholeh Zahraei, Fadi Hijaz, Ertan Ayberk Buhara, Evrim Çayır, Ümit Akdeniz, Soner Öztürk, Nihan Aslıhan Turan, Berkan Karamanoğlu, Erdi Erdem, Nusret Baybars Güzey ve Ozan Bayrak’ın yaptığı kısa filmler ve belgeseller gösterildi. Gösterimlerin ardından öğrencilere, üzerlerinde klaket resminin, filmlerinin ve kendi isimlerinin yazılı olduğu birer kupa hediye edildi. Film gösterimin ardından düzenlenen kokteylde öğrenciler, öğretim üyeleriyle filmleri üzerine konuşma imkânı buldular. YD

Bu haber toplam 2506 defa okunmuştur