1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. DAÜ Bahar Festivali'nde açılış "Model" ile
DAÜ Bahar Festivalinde açılış Model ile

DAÜ Bahar Festivali'nde açılış "Model" ile

Konserler DAÜ Stadyumunda Ücretsiz Olacak

A+A-

DAÜ Halkla İlişkiler ve Basın Müdürlüğü’nden konu ile ilgili yapılan açıklama şöyle:

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 20. Bahar Festivali bu yıl 8 – 11 Mayıs 2013 tarihleri arasında DAÜ Kampüsü’nde gerçekleştiriliyor.

“DAÜ Kardeşliği” teması ile gerçekleştirilecek olan Bahar Festivali’nde, uluslararası bir yapıya sahip olan DAÜ’nün, farklı kültürlerden farklı öğrencilerin oluşturduğu geniş bir yelpazeye sahip olduğu düşünülerek aynı amaç için üniversite çatısı altında toplanan farklı yapıdaki öğrencilerin kardeşliği ön plana çıkarılmaya çalışıldı. Ortaya çıkan tasarımda her karakter DAÜ ailesi içerisinde yer alan ayrı bir fakülteyi de temsil ediyor.

Amacın, festivali festival gibi yaşamak olduğu organizasyonda düzenlenecek olan etkinlikler gün içerisine yayılarak çoşku ile yaşanması hedefleniyor. 8 Mayıs 2013 tarihinde, saat 17:30’da Gazimağusa Sakarya çemberinden başlayarak Üniversite Festival alanına kadar devam edecek ve tüm akademik ve yönetsel birimlerin ve tüm öğrenci kulüplerinin katılarak bölge halkını şenliklere davet edeceği kortej yürüyüşü ile DAÜ 20. Bahar Festivali başlayacak.

Konserler DAÜ Stadyumunda Ücretsiz Olacak

8 Mayıs 2013 tarihinde son dönemlerin gözde gruplarından “Model” konseri ile başlayacak olan festivalin ikinci günü olan 9 Mayıs 2013 tarihinde ise Uluslararası Öğrenci Toplulukları Dans Gösterileri ve çeşitli etkinliklerine yer verilecek. Festival 10 Mayıs 2013 tarihinde büyük bir hayran kitlesine sahip olan Murat Dalkılıç’ın vereceği konserle devam edecek. 11 Mayıs 2012 tarihinde ise Türkiye’nin önemli sanatçılarından Nilüfer konseri gerçekleştirilecek. Konserler saat 22:00’de başlayacak.

Sadece konserlerden ibaret olmayan 20. Bahar Festivalinde eğlence dolu yarışmalar, turnuvalar, dans gösterileri, spor oyunları da gerçekleştirilecek. 7‘li Futbol Turnuvası, Sokak Basketbolu, Tavla Turnuvası, Çamur Voleybolu, Yüzme Yarışları, Su Topu Turnuvası gibi çeşitli spor oyunlarının yanında festival süresince Terminatör, Halat Çekme, Çuval Yarışması, Limbo Dansı, Bardak Oyunu gibi rekreatif oyunlar da yer alacak. Festival süresince misafir sanatçıların sahne performanslarına da yer verilecek. Festival alanına kurulacak olan ikinci bir sahne ile de öğrenci kulüplerinin bir yıl boyunca yaptıkları etkinlikler ve konser öncesinde yerel sanatçıların sahne performansları sergilenecek. 

Dünyanın en iyi bayan ilisyonisti seçilen İlkay Özdemir de DAÜ Aktivite Salonu’nda gösteri gerçekleştirecek. Üç boyutlu (3D) film gösterilerinin de gerçekleştirileceği festival süresince 3D filmler ve çok sevilen Anadolu Ateşi dans gösterisinin üç boyutlu filmi de gösterilecek. Fotoğrafçılık Kulübü tarafından karma fotoğraf sergisinin de gerçekleştitileceği Festivalde 11 Mayıs 2013 tarihinde Duru Tiyatrosu’ndan Emre Kınay, Pelin Ebru Başar ve Sait Genay’ın oynadığı “Aşk Her Yerde” isimli tiyatro gösterisi gerçekleştirilecek. Ayrıca festival süresince cam, seramik, heykel ve granür gibi Türkiye’den alanlarında uzman santçılar tarafından 4. Sanat buluşması gerçekleştirilecek.

Bu haber toplam 2283 defa okunmuştur