1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. "Çözüm değil entegrasyon"
Çözüm değil entegrasyon

"Çözüm değil entegrasyon"

"Kıbrıslıları aşağılayan, bize besleme diyen Kıbrıslı Rumlar’la dalga geçen siz mi çözüm istiyorsunuz?

A+A-

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri Şener Elcil, erken seçimle gündem değiştirilmeye çalışıldığını savundu.


Elçil’in konu ile ilgili açıklamasının tam metni şöyle:


“Çözüm” kelimesinin arkasına saklanan AKP hükümeti yetkilileri ve adamızın kuzeyindeki işbirlikçileri uygulanmakta olan asimilasyon ve entegrasyon politikalarını gizlemeye çalışmaktadırlar.
Ulusal Birlik Partisi’nin kurultayına el atıp mahalle mahalle delege avına çıkan AKP yetkilileri, erken seçim gündemi ile Kıbrıslı Türkler’i ve dünyayı kandırmaya çalışırken diğer yandan ise çözüm istiyoruz diye yaygara koparmaktadırlar. Görüleceği üzere AKP yetkililerince seslendirilen “Kıbrıs’ta çözüm istiyoruz” söylemine adamızın kuzeyindeki işbirlikçileri de koro şeklinde yanıt vermektedirler. Oysa adamızın kuzeyinde AKP tarafından empoze edilen ve işbirlikçi UBP tarafından hayata geçirilen icraatlara baktığımız zaman bunun çözümü değil Türkiye’ye entegrasyonu ve Kıbrıslı Türkler’in asimile edilmesini öngördüğü açıktır.
Erken seçim ile gündem değiştirilmeye çalışılırken, entegrasyon politikalarına çanak tutulduğu da açıkça görülmektedir. AKP hükümeti ve adanın kuzeyindeki saz arkadaşları gerçekten çözüm istiyorlarsa şu sorulara hemen yanıt vermelidirler.
1.     Çözüm için Maraş’ın yasal sahiplerine iadesi ve Mağusa limanının açılması TC tarafından neden engelleniyor?
2.     Seçimi bahane ederek adanın kuzeyine aktardığınız nüfusa, yangından mal kaçırırmış gibi neden vatandaşlık dağıtıyorsunuz?
3.     Neden hala daha adanın kuzeyine nüfus aktarıp resmi nüfus rakamlarını gizliyorsunuz?
4.     Rumlardan kalan mülkleri ve toplumsal varlıkları neden AKP’ye yakın çevrelere peşkeş çekiyorsunuz?
5.     Elektrik, telefon ve tüm kamusal alanları Kıbrıslı Türkler’in karşı çıkmalarına rağmen özelleştirme adı altında neden TC’li yandaşlarınıza peşkeş çekiyorsunuz?
6.     Sınır geçişlerinde formalitelerinizi sürdürerek ve yeni geçiş noktaları açmayarak neden insanlarımıza işkence çektiriyorsunuz?
7.     Dağı taşı bayraklarla, tüm yerleşim yerlerini cami ve külliyelerle donatmanız çözüm isteğinizi mi gösteriyor?
8.     1974’ten günümüze adaya askeri yığınak yapmaya devam edip, bir tek asker çekmeyen siz mi çözüm istiyorsunuz?
9.     Kıbrıslı Türkler’in iradesini gaspedip, Kıbrıslı kukla yöneticilerle ve buraya atadığımız yöneticilerle adamızın kuzeyini yöneten sizler çözüm mü istiyorsunuz?
10.           Dayattığınız ekonomik paketlerle Kıbrıslı Türkler’i adadan kaçırıp, adanın kuzeyini sömürge haline getiren sizler mi çözüm istiyorsunuz?
11.           Kıbrıslıları aşağılayan, bize besleme diyen Kıbrıslı Rumlar’la dalga geçen siz mi çözüm istiyorsunuz?

Her şey ortadadır. Çözüm lafla olmaz. Siz ve adanın kuzeyindeki işbirlikçileriniz çözüm için değil, entegrasyon ve asimilasyon için uğraş veriyorsunuz. İstediğiniz, Kıbrıslı’ların mutluluğu değil bizim toprağımız bizim doğal kaynaklarımızdır. GERİSİ LAF!

Bu haber toplam 1410 defa okunmuştur