1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Hentbol Şöleni beğeni topladı
CONIFA’da rakipler beli oldu

CONIFA’da rakipler beli oldu

Ülkemizde 4-11 Haziran 2017 tarihleri arasında gerçekleştirecek olan “CONIFA Euro 2017 North Cyprus” futbol turnuvasının kuraları “Futbol Özgürlüktür” sloganı ile çekildi

A+A-

 

Eren ŞİŞİK - Hüseyin KIRAL

 

CONIFA'nın ikinci kez düzenleyeceği Avrupa Futbol Şampiyonası’nın grup kuraları ve fikstür çekimleri Girne Acapulco Resort Otel'de dün gerçekleştirildi.

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun (KTFF) ev sahipliğinde 4-11 Haziran 2017 tarihleri arasında gerçekleştirecek olan “CONIFA Euro 2017 North Cyprus”a KKTC ile birlikte Abazya, Nice Kantonu (County of Nice), Man Adası (Isle of Man), Padanya (Padania), Sekelistan (Szekely Land), Karpatalya ve South Ossetia (Güney Osetya) toplam 8 ülke katılacak.

KTFF BAŞKANI HASAN SERTOĞLU: “Ülke gençliğinin böylesi önemli bir organizasyona ihtiyacı vardır. Bu ihtiyacı en iyi şekilde yapmak için çalışmaya başladık. Konuk ekipler görecekler ki çok başarılı bir organizasyon yapacağız”

Hasan Sertoğlu: “Önemli bir organizasyona ev sahipliği yapıyoruz”

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, “Ülke gençliğinin böylesi önemli bir organizasyona ihtiyacı vardır. Bu ihtiyacı en iyi şekilde yapabilmek için çalışmaya başladık. Ülkemize gelecek olan CONİFA yetkilileri, yabancı ülke temsilcileri ve konuk ekipler görecekler ki, çok başarılı bir organizasyon yapacağız” dedi.

Alberto Rischio: “Üç gündür bulunduğumuz bu adaya yeniden geleceğim için mutluyum”

CONIFA Avrupa Direktörü Alberto Rischio, “Avrupa’da ve dünyada birçok topluluklar uluslararası futbol oyununu oynamak istiyor. İşte bizler burada daha önce değişik ülkelerde yaptığımız gibi bunu sağlamaya çalışıyoruz, iyi bir organizasyon olacağından eminim” dedi. Rischio, “Üç gündür organizasyonla ilgili olarak bulunduğum bu adaya yeniden geleceğim için mutluyum” dedi.

Per-Anders Blind: “Bu tip organizasyonla 300 milyon kişiye ulaşıyoruz” 

CONIFA Başkanı Per-Anders Blind, “Dünyada ve Avrupa’da yaptığımız bu tip organizasyonlarla 300 milyon insana ulaşıyoruz. Burada da yapılacak organizasyonla ülke tanıtımının yanı sıra, ülke futbolunu da gündeme taşıyacağız” açıklamasını yaptı. Blind “gelecek olan birçok futbol insanı burada oynanacak olan futbolu ve futbolcuyu yakından takip edeceği gibi ülke hakkında da bilgiler aktaracaklar.” dedi.


 


A GRUBU

Kuzey Kıbrıs

Abhazya

Karpatalya

Güney Osetya

B GRUBU

Padanya

Sekelistan

Nice Kantonu

Man Adası

 

 

 

 

Bu haber toplam 1909 defa okunmuştur
Etiketler : ,