1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Çocuklar projelerini sergiledi
Çocuklar projelerini sergiledi

Çocuklar projelerini sergiledi

Öğrenen Mutlu Bireyler Merkezi tarafından Gerçekleştirilen, ‘Geleceğin Mimar, Mühendis ve Tasarımcılarını Arıyoruz’ projesi tamamlandı.

A+A-

Öğrenen Mutlu Bireyler Merkezi tarafından Gerçekleştirilen, ‘Geleceğin Mimar, Mühendis ve Tasarımcılarını Arıyoruz’ projesi tamamlandı.
Kasım ayında duyurusu yapılan, Özyalçın Construction ana sponsorluğunda ve Telsim teknoloji ve iletişim sponsorluğunda düzenlenen  projede öğrenciler, tasarladıkları şehirlerini, yaptıkları araştırmaların posterlerini ve takım logolarını hazırladılar ve 15 Aralık’ta projelerini sundular. 30 takım ve 100’e yakın öğrencinin katıldığı projede çocuklar nasıl bir kentte yaşamak istediklerini projeleri ve posterleri ile sundular. Projede çocuklar “Nasıl bir şehirde yaşamak isterdiniz? Bu şehirde sizlere özel ne gibi alanlar olmasını isterdiniz? Bu şehirde engelli bireyler için nasıl bir tasarım uygulamak isterdiniz?” sorularına yanıt aradılar.

Çocukların proje fotoğrafları ve videoları ise, Öğrenen Mutlu Bireyler Merkezi’nin facebook sayfalarında sergilenmekte.

Öğrenen Mutlu Bireyler Merkezi direktörü Mert Balın, “Projeye destek veren tüm sponsorlarımıza, ailelere ve çocuklara çok teşekkür ediyoruz. Pandeminin tüm dünyayı sardığı günümüzde, çocukların yaratıcı projeleri ile dünyamızı daha yaşanabilir bir yere dönüştürme çabaları çok etkileyici. Tüm halkımızı çocuklarımızın projelerini izlemeye davet ediyorum.” dedi. Balın, yakın zamanda çocuklar için başka etkinliklerin de planlandığından bahsetti. Etkinliğe Darem Trading, Mardo, MasterKids, İntergaz, Nesdersan.com, AD Studio, Süleyman Cengiz Eminoğlu Vakfı, Ideamania Digital Production ve Cherry Red Advertising de sponsorluk desteği verdi.

Bu haber toplam 1337 defa okunmuştur