Çaluda komiteden neden çıktı?

Çaluda komiteden neden çıktı?

İdari ve Sosyal İşler Komitesi’nde görev yapan UBP Milletvekili Ahmet Çaluda komiteyi bıraktı. Geçtiğimiz hafta Sosyal Güvenlik (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nın komiteye gelmesi ile sendikaların baskınına uğrayan komite, yasa çalışmasını ertelem

A+A-

 

 

İdari ve Sosyal İşler Komitesi’nde görev yapan UBP Milletvekili Ahmet Çaluda komiteyi bıraktı. Geçtiğimiz hafta Sosyal Güvenlik (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nın komiteye gelmesi ile sendikaların baskınına uğrayan komite, yasa çalışmasını ertelemişti. Tamda bu noktada eski sendik başkanı olan Çaluda, ansızın komite üyeliğinden ayrıldı. Komite üyeliğine Türkay Tokel getirildi.

Çaluda’nın, yasaya genel kurulda ret oyu vereceği iddiaları sendika çevreleri tarafından dile getirilse de, “Bu hareketi ile kahraman olacağını sanıyorsa yanılıyor” mesajı da Çaluda’ya verildi.


 

“Kaymakamlık verdi, belediye aldı”

 

Akçay Spor Kulübü geçtiğimiz aylarda genel kurula giderek yeni başkanını belirlemiş UBP’de kazanılan adayı beğenmemiş ve ardından bir takım uygulamalar yapmış.

CTP hükümeti döneminde Kaymakamlık tarafından kulübe alınan sandalyelere “muhtarlığındır” denilerek belediye tarafından el konulmuş ve bir depoya kilitlendi. Bu olay köyde hayretle karşılandı. Neden böyle bir uygulama yapıldığını anlayamayan vatandaşlar ise “Belediye bölgedeki bütün kulüplere yardım yapıyor ama bir tek Akçay’a yapmıyor. Bir de kulübün malını gelip alıyor” diyerek tepki gösterdi.

 

 


 

TBMM’ye yeni komite

 

TBMM Dış İlişkiler Komisyonu, ülkemizi ziyaret edince, Meclis Başkanlığı hemen benzer bir komite kurulması için çalışmalar başlattı.

Komitenin kurulmasını Meclis Başkanı Hasan Bozer tarafından takdir edildiği belirtilirken, TBMM’den gelen heyet için oluşturulduğu da söyleniyor.

Komitenin başkanlığını da Meclis Başkanı Hasan Bozer yaparken, yardımcılığında ise UBP Güzelyurt Milletvekili Mutlu Atasayan bulunuyor.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1276 defa okunmuştur