1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. ÇALIŞMA YEMEĞİNDE BULUŞULDU
ÇALIŞMA YEMEĞİNDE BULUŞULDU

ÇALIŞMA YEMEĞİNDE BULUŞULDU

Cumhurbaşkanı Akıncı’nın Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu kabulünün ardından çalışma yemeğine geçildi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı,  Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımıyla Meclis Başkanı Sibel Siber, Başbakan Hüseyin Özgürgün, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, CTP Genel Başkanı  Tufan Erhürman ve TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit ile çalışma yemeğinde bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığı’ndaki çalışma yemeği saat 20.30’da  başladı.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu kabulünün ardından  heyetler arası görüşmeye geçilmesi bekleniyordu ancak programın uzaması nedeniyle heyetler arası görüşme yapılmadan çalışma yemeğine geçildiği öğrenildi.

Çalışma yemeğinde Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay da  hazır bulundu.

Yemeğin ardından açıklama yapılmayacağı bildirilirken; Çavuşoğlu’nun çalışma yemeğinin ardından KKTC’den ayrılması bekleniyor. TAK


Çavuşoğlu, Akıncı ile görüşmesini Twitter’dan duyurdu...

Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Akıncı ile görüşmesine ilişkin twitter hesabından açıklama yaptı ve fotoğraf paylaşımında bulundu.

Çavuşoğlu, twitter hesabından “Sayın Mustafa Akıncı ile Kıbrıs sorununun çözümüne yönelik atılabilecek adımları görüştük.Yapıcı tüm çabalarımıza rağmen sonuçsuz kalan Kıbrıs Konferansı sonrası dönemi değerlendirmek üzere KKTC’deyiz” ifadelerine yer verdi. BRT


Cumhurbaşkanı Akıncı, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu kabul ederek görüştü. Görüşmenin arından heyetler arası toplantıya geçilecek. Akşam saatlerinde çalışma yemeğine Meclis Başkanı Sibel Siber, Başbakan Hüseyin Özgürgün, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ve TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit de katılacak.

Bu haber toplam 2711 defa okunmuştur