1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. BKP Gençlik Kolları EDON Gençlik Örgütü ile görüştü
BKP Gençlik Kolları EDON Gençlik Örgütü ile görüştü

BKP Gençlik Kolları EDON Gençlik Örgütü ile görüştü

EDON Genel Merkezi’nde gerçekleşen görüşmede, Kıbrıs sorunu ve adanın her iki tarafındaki gelişmeler değerlendirildi.

A+A-

 

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Gençlik Kolları ve EDON Gençlik örgütü yetkilileri bira araya geldi.
EDON Genel Merkezi’nde gerçekleşen görüşmede, Kıbrıs sorunu ve adanın her iki tarafındaki gelişmeler değerlendirildi.
BKP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, BKP Gençlik Kolları Başkanı Kemal Gülercan görüşme sonrası yaptığı açıklamada, EDON ile gerçekleştirdikleri görüşmede birçok konuda anlayış birliğine vardıklarını ve Kıbrıs sorununa erken federal çözümün sağlanması için birlikte mücadele etmeye devam edeceklerini bir kez daha teyit ettiklerini belirterek, “Kıbrıs sorununun çözümünün Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum tüm Kıbrıs halkının eseri olacağını, yabancı güçlerin kendi çözümlerini dayatmalarına izin vermeyeceklerini” belirtti.
Kıbrıs’ın güneyinde gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrasında batılı devletlerin yeni bir süreç başlatılması yönünde hazırlık içerisinde olduklarına dair haberler geldiği belirten Kemal Gülercan, “BKP Gençlik, Kıbrıs’ın NATO’ya üye yapılmasına, NATO çözümünün ülkemize dayatılmasına kesinlikle karşıdır. Sadece buna değil aynı zamanda NATO’nun kendisine de karşıdır. Başta EDON olmak üzere tüm ilerici Kıbrıslı Rum gençlik örgütleri ile bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada emperyalizme, şovenizme ve bölünmüşlüğe karşı ortak mücadeleyi inatla sürdüreceğiz” dedi.
Kıbrıs’ın Kıbrıslıların olduğunu ifade eden Gülercan, emperyalist üs ve askerlere, NATO ordularına ve yabancı güçlere Kıbrıs’ta yer olmadığını söyledi.
(tak)

Bu haber toplam 886 defa okunmuştur