1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Biyologlar Derneği Halka Yönelik Doğa Gezilerine Devam Ediyor
Biyologlar Derneği Halka Yönelik Doğa Gezilerine Devam Ediyor

Biyologlar Derneği Halka Yönelik Doğa Gezilerine Devam Ediyor

Kuş Gözlemi etkinliği, 23 Mart 2013 Cumartesi günü Mağusa bölgesinde yapılacak.

A+A-


Biyologlar Derneği, 2013 bahar dönemi doğa gözlem gezilerine devam ediyor. Uzman biyologlar eşliğinde sadece doğayı gezmek değil aynı zamanda öğrenmek de isteyen katılımcılarla bu kez ‘‘GÖLETLERİN ZİYARETİ VE KUŞ GÖZLEMİ’’ gerçekleştiriliyor.  Halka açık bir şekilde ülkemizin en önemli sulak alanlarının ziyaret edilmesi şeklinde düzenlenecek olan etkinliğimiz 23 Mart 2013 Cumartesi günü Mağusa bölgesinde yapılacaktır.

‘‘Doğayı Gezdirmek Biziden, Fotoğraf Çekmek Sizden’’ sloganıyla sınırılı sayıda katılımcıyla yapılacak kuş gözlemimizde ülkemizin en önemli doğal göletleri niteliğindeki Ayluga Göleti, Gülseren Göleti, Glapsides Göleti ve Silwer Beach Göleti ziyaret edilecektir. Keyifli bir hafta sonu geçirmenin yanında, göletlerimizi ve ülkemizin kanatlı uygarlığkları olan kuşlarımızı görmek isteyenler kayıt yaptırmak koşulu ile geziye katılabileceklerdir. Kayıt yaptırıp etkinliğe katılacak olanlar için gezi günü sabah 09:00 da Lefkoşa terminalinden otobüs kaldırılacaktır.
Kıbrıs’ın su kuşlarının doğal yaşam ortamlarında yakından izlenebileceği ‘‘GÖLETLERİN ZİYARETİ VE KUŞ GÖZLEMİ’’ etkinliğimiz sayesinde katılımcılar ülkemizin doğal zenginliklerini daha yakından tanımak ve onlar hakkında birinci elden detaylı bilgi almak fırsatını da yakalamış olacaklardır. Baharın en güzel anlarının tadını çıkarmak ve ülkemizin gerçek güzelliklerinin farkına varmak için tüm halkımızı gezimize bekleriz.

Bu haber toplam 1255 defa okunmuştur