1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Berlin Turizm Fuarı bugün başlıyor
Berlin Turizm Fuarı bugün başlıyor

Berlin Turizm Fuarı bugün başlıyor

Dünyanın en büyük turizm fuarlarından olan ve KKTC’nin de yer alacağı Uluslararası Berlin Turizm Fuarı bugün başlıyor.

A+A-

 

 

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı’nın turizm sektör temsilcileriyle birlikte katıldığı ITB Berlin 2013 Turizm Fuarı, 10 Mart’a kadar devam edecek.

Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel’in de açılışına katılacağı ITB Berlin Fuarı’nda, KKTC 169 m2’ lik “L” şeklinde tek kat stantla yer alacak.

Turizm Bakanlığı stantta, turizm örgütlerinden Seyahat Acenteleri Birliği ile Otelciler Birliği’ne ikişer, Rehberler Birliği, Restorancılar Birliği, Karpaz Eko Turizm, Sağlık Turizmi, Golf Turizmi, Antik Mağusa’ya da birer yer vererek tanıtım yapma imkanı sağladı. Kuzey Kıbrıs’ın tanıtımının yapılacağı stant ise üç bölümden oluşacak.

KÜLTÜR BÖLÜMÜ

Bu kapsamda “Kültür Bölümü”nde, Kıbrıs evlerinin kapı önü canlandırması yapılacak ve kapı önünde tahta masa, hasır sandalye olacak. Bir kadın hamur işi yaparak, ikram edilecek hamur işlerinin nasıl yapıldığını sergileyecek ve tanıtacak. İkramlar geleneksel folklor kıyafeti giyecek 1 kız ve 1 erkek tarafından yapılacak.

Aynı bölümde ülkeye özgü kahve kültürünü sergilemek için Oza Kahvesi de ikramda bulunacak.

ENFORMASYON BÖLÜMÜ

Enformasyon Bölümü’nde de bakanlık ve sektör temsilcilerinin destekleri yer alacak. Bu bölümün arkasında mutfak, sektör için toplantı odası, basın mensupları için çalışma odası, depo ve bakanlık toplantı odası olacak. Duvarlar Kuzey Kıbrıs’ı tanıtan görsellerle süslendi.

İKİNCİ KÜLTÜR BÖLÜMÜ

İkinci Kültür Bölümünde ise, iki kız, geleneksel Kıbrıs kıyafetleri giyerek gelen misafirlere kına yakacak. Bir stant üzerinde, kınanın hikayesi, Almanca olarak, gelen misafirlerin okuması için yer alacak.

Ayrıca bu bölümde Açık Hava Müzesi kitabının kapağında bulunan kızın replikası ve kitap bir stant üzerinde sergilenecek.

Stantta Hellim Böreği, Zeytinyağlı Katmer, Kaymak Yağlı Katmer, Çitlembikli Bitta, Üzüm Sucuğu, Kavrulmuş Badem, Sumada, Gül Şurubu ve Zivani’ya ikramında bulunulacak.

Tanıtıcı yayın olarak da Almanca Genel Bilgi broşürü, 50 Neden broşürü, Almanca-İngilizce özel ilgi broşürleri, promosyon malzemesi olarak kalem, rozet ve magnet dağıtılacak.

(T.A.K - Emir Ertorun)

Bu haber toplam 1360 defa okunmuştur