1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Bellapais Müzik Festivali 18 Nisan’da
Bellapais Müzik Festivali 18 Nisan’da

Bellapais Müzik Festivali 18 Nisan’da

  Kuzey Kıbrıs Müzik Derneği organizasyonunda, Cumhurbaşkanlığı, TC...

A+A-

 

Kuzey Kıbrıs Müzik Derneği organizasyonunda, Cumhurbaşkanlığı, TC Büyükelçiliği, Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı katkılarıyla organize edilen 9. Bellapais İlkbahar Müzik Festivali, 18 Nisan – 9 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kuzey Kıbrıs Müzik Derneği’nden yapılan açıklamaya göre, 18 Nisan akşamı festival açılış konserinde Türkiye’ den Mersin Devlet Operası solistleri Soprano Bengi Özdülger, Mezzosoprano Zeynep Kağnıcı, Tenor Hakan Bölükbaşı, Bass Kenan Korbek ve Piyanist Irina Luchin yer alacak.

Konserde, Verdi, Puccini, Donizetti, Tchaikovsky, Bizet, Saint – Seans, Offenbach’ ın operalarından seçme aryalar, “O Sole Mio”, “Dicitancello” gibi ünlü eserleri seslendirilecek.

Festival, 25 Nisan’da LTB Chamber Orchestra Konseri, 2 Mayıs’ta Alexander Mekaev Piyano Resitali ve 9 Mayıs’ta İstanbul Trio Konseri ile devam edecek.

Saat 20.30’ da başlayacak konserlere giriş 30 TL olarak açıklandı. Konser biletleri, Deniz Plaza, Girne Deniz Shop, Dome Hotel, Bellapais Gardens, Kybele Restaurant ve konser girişinden temin edilebilecek.

(tak)

Bu haber toplam 1617 defa okunmuştur