1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. “Argasdi”nin 30. Sayısı çıktı
“Argasdi”nin 30. Sayısı çıktı

“Argasdi”nin 30. Sayısı çıktı

“Feminizm”in işlendiği yeni sayıda, gündem yazıları, kitap ve film tanıtımları, röportajlar, şiir ve karikatür sayfaları da bulunmakta.

A+A-

 

Baraka Kültür Merkezi’nin üç ayda bir yayımlanan kültür-sanat ve politika dergisi “Argasdi” 30. sayıya ulaştı. Dosya konusu olarak “Feminizm”in işlendiği yeni sayıda, gündem yazıları, kitap ve film tanıtımları, röportajlar, şiir ve karikatür sayfaları da bulunmakta. 5TL okur katkısı ile satılan “Argasdi”nin künyesinde, okurların katkı ve eleştirilerine açık olduğu da vurgulanıyor.

“Birlik, Mücadele, Dayanışma” başlıklı gündem yazısında seçim süreci ve solun neden birlik olmadığı değerlendirilirken; “Memleketin Ahvali” sayfalarında, gazete küpürlerinden yararlanılarak son üç ayın kısa bir özeti okuyucuya sunulmakta. Güzelyurt Gelişim Derneği müzisyenleri ile yapılan röportajda derneğin müzik anlayışı ve yeni çıkan albümü tanıtılmakta. “Liseler Bizimdir” bölümünde, gençlerin kaleminden kendi sorunları tartışılırken; “Geçmişten Günümüze Masallar” sayfası, yazı ve fotoğraflarıyla okurları çocukluğuna götürmekte.

“Feminizm” olarak seçilen dosyada “Sosyalist Feminizm”, “Görünmeyen Emek”, “Feminizm ve Ekoloji”, “Erkek Şiddeti”, “Dildeki Cinsiyetçilik”, “Gece Kulüpleri”, “LGBT ve Sol Hareket” konulu makaleler bulunuyor.

Derginin ön kapağında 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günün’nden bir fotoğraf yer alırken; arka kapağında ise Baraka Tiyatro Ekibi’nin gösterimdeki oyunu “Ödenmeyecek Ödemiyoruz”un ilginç afişi okurlarla paylaşılmakta.

On yıldan uzun bir süredir kesintisiz olarak yayımlanan “Argasdi”nin 30. sayısı, birbirinden ilginç fotoğraflarla ve Baraka Kültür Merkezi’nden haberlerle de dikkat çekmekte.

Bu haber toplam 1160 defa okunmuştur