1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. ARAÇ KAYIT KARIŞTI!
ARAÇ KAYIT KARIŞTI!

ARAÇ KAYIT KARIŞTI!

Araç Kayıtta bir vatandaş ile memurlar arasında tartışma çıktı.

A+A-

 

Araç kayıt Dairesi’nde yaşanan olayda veznedeki kadın memur ile işlemini yaptırmak isteyen vatandaş arasında çıkan sözlü münakaşada sinirler gerildi, tartışma çıktı, öfkelenen vatandaş dairedeki vezne camını yumruk atarak kırdı. Memura sinir olduğu ileri sürülen bir vatandaş, vezne önündeki cam çerçeveye yumruk atarak kırdı. Veznede bulunan memur Süreyya Günözger’in yüzünde ve omzunda, kırılan cam parçalarının isabet etmesiyle hafif çizikler oluşurken, olaya polis ve diğer görevliler müdahale etti.

Saat 11.30 sularında meydana gelen olayda, cama yumruk atarak kıran şahıs, sorgulanmak üzere polis tarafından tutuklandı.  

Yine bir ay sonu yoğunluğunun yaşandığı Araç Kayıt Dairesi’nde dün istenmeyen olaya tanık olan diğer vatandaşlar da isyan etti. Bu yoğunluğun hem vatandaşa hem de memura yansıdığını iddia eden görgü tanıkları, yaşanan olaydan duyduğu üzüntüyü “Sabahtan beridir geldik sıra bekliyoruz, çok yoğun, bekleyenler de gergin işlem yapanlar da… Yoğun günlerde daha fazla vezne açıp halkı rahatlatmalılar” diyerek dile getirdi.

Yaşanan olayın ardından dairede, gün boyu bir görevli polis olduğu da gözlemlendi.

KTAMS EYLEM YAPTI

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası(KTAMS), Araç Kayıt ve Ruhsatlandırma Şubesi için 5 Mayıs’a kadar yeni bir bina tayin edilmemesi ve yeni istihdam yapılmaması halinde süresiz greve gitme uyarısında bulundu.

KTAMS, bugün Şube’de bir çalışanın darp edilmesi üzerinde öğle saatlerinde bina önünde eylem gerçekleştirdi.

Darp olayını, Şubede yeterli çalışanın bulunmaması ve bina yapısının iyi hizmet verecek durumda olmamasına bağlayan KTAMS, Şube için yeni bina belirlendiğini, bu binanın kiralanması kararının Bakanlar Kurulu’nda 5 Mayıs’a kadar alınmaması ve Şube için istihdam takviyesi yapılmaması halinde süresiz grev ve eylem yapacakları uyarısında bulundu. 

KTAMS Genel Başkanı Ahmet Kaptan, Şube önünde düzenlenen eylemde yaptığı konuşmada, Hükümetlerin Araç Kayıt ve Ruhsatlandırma Şubesi’nde yaşanan sorunlara duyarsız kaldığını iddia etti.

Günde 600 bin TL tahsilat yapan, bütçe gelirinin yaklaşık yüzde 20’sini karşılandığı Şube’ye yeni istihdam yapılması ve binanın iyileştirilmesi için pek çok kez eylem yapıldığını kaydeden Kaptan, “Boşta oturarak maaş alsın diye istihdam ediyorlar, ama gerek bina gerekse eleman eksikliği için onlarca kez eylem yapılıyor ama ne yazık ki burada çalıştırmak için eleman bulamıyorlar, çünkü partilileri iş yapmak istemiyor diye burada çalıştırılmıyor” dedi.

Şube için yeni bir bina tespit edildiğini, kirasının da belirlendiğini ancak kiralanması için Bakanlar Kurulu’na iki aydır götürülemediğini de iddia eden Kaptan, “Cumaya kadar ihale ile belirlenen binanın Bakanlar Kurulundan geçmemesi, burada istihdamlar sağlanmadığı takdirde, süresiz grev de dahil hiçbir sorumluluğumuz yoktur” dedi.

Kaptan, bugün, yapılmayan işlerden dolayı halkın çalışanlarla karşı karşıya bırakıldığını söyledi.

 

 

FOTO FEHİME ALASYA

Bu haber toplam 14066 defa okunmuştur
Etiketler :