1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Arabacıoğlu, "Toparlanıyoruz Hareketi"ni ziyaret etti
Arabacıoğlu, Toparlanıyoruz Hareketini ziyaret etti

Arabacıoğlu, "Toparlanıyoruz Hareketi"ni ziyaret etti

Arabacıoğlu, başkanlığa, dürüst, şeffaf, ilkeli ve adaletli bir yönetim için aday olduğunu, ülkenin özlemini duyduğu değişime, Lefkoşa’dan başlayacaklarını söyledi.

A+A-

Demokrat Parti (DP) Lefkoşa Türk Belediye Başkan (LTB) adayı Mustafa Arabacıoğlu ve belediye meclis üyesi adayları, Toparlanıyoruz Hareketi olarak bilinen Temiz Toplum Derneği’ni ziyaret etti.

Arabacıoğlu, ziyaret sırasında projelerini anlattı, soruları yanıtladı.

Arabacıoğlu, başkanlığa, dürüst, şeffaf, ilkeli ve adaletli bir yönetim için aday olduğunu, ülkenin özlemini duyduğu değişime, Lefkoşa’dan başlayacaklarını söyledi.

Başkan seçilmesi halinde, LTB’yi 14 ayda kendi ayakları üzerinde durabilen, güçlü bir yapıya kavuşturacağını söyleyen Arabacıoğlu, Lefkoşa halkı, sivil toplum örgütleri ve BES ile yapacakları işbirliği sayesinde kenti ve belediyeyi hak ettiği, çağdaş yapıya kavuşturacaklarını kaydetti.

“EKİBİME VE KENDİME İNANIYORUM, GÜVENİYORUM”

LTB ve Lefkoşa’da yaşanan sorunlara duyarsız kalmalarının mümkün olmadığını, bu sorunları çözmek için ellerini taşın altına koyduklarını söyleyen Arabacıoğlu, ekibine ve kendisine inandığını ve güvendiğini belirtti.

Arabacıoğlu, idari ve mali yapılanmaya yönelik projeleri bulunduğunu söyledi.

Vatandaşın belediyede harcanan her kuruşla ilgili bilgilendirileceğini kaydeden Arabacıoğlu, LTB’deki borcu yaratanlarla ilgili hukuksal sürecin de takipçisi olacaklarını vurguladı.

Bağımsız bir denetçi tarafından belediyenin mali durumunu ortaya koyacaklarını, kayıt dışılığı kayıt altına alacaklarını, denetimleri artıracaklarını söyleyen Arabacıoğlu, sağlık, hijyen, altyapı ve trafik konularında da projeleri bulunduğunu ifade etti.

Personel durdurmayı düşünmediklerini, personelin eğitimi ve görevleriyle ilgili çalışmalar yapacağını belirten Arabacıoğlu, iyi bir yönetimle tüm sorunların aşılabileceğini söyledi.(tak)

Bu haber toplam 1835 defa okunmuştur