1. HABERLER

  2. GÜNEY

  3. AP seçimlerine 2 bin polis
AP seçimlerine 2 bin polis

AP seçimlerine 2 bin polis

Kıbrıs polisinin, AP seçiminin yapılacağı 26 Mayıs Pazar günü geçiş noktaları ve Kıbrıslı Türklerin oy kullanacağı sandıklarda geniş güvenlik önlemleri alacağı haber verildi.

A+A-

Kıbrıs polisinin, Avrupa Parlamentosu (AP) seçiminin yapılacağı 26 Mayıs Pazar günü geçiş noktalarında ve Kıbrıslı Türklerin oy kullanacağı sandıklarda geniş güvenlik önlemleri alacağı haber verildi.

Sigmalive’in haberine göre, Kıbrıslı Rum İçişleri Bakanlığı ile polis teşkilatı arasında seçim günü alınacak önlemler masaya yatırıldı. Seçim günü asayişin sağlanması için Kıbrıs'ın güneyinin genelinde 2 bin polis görevlendirilecek.

Toplantıda alınan karar uyarınca 26 Mayıs günü istenmeyen bir olay yaşanmaması için Kıbrıslı Türklerin oy kullanacağı seçim merkezlerinde ve geçiş noktalarında çok sayıda polis görev yapacak. Kıbrıslı Türkler için sandık kurulacak seçim merkezlerinde polis subayları gözlem yapacak. 

Yapılan açıklamada, çeşitli olaylar ve yasadışı faaliyetler gözlemlenmesinin alışılagelmiş olduğuna işaret edilerek, Kıbrıs polisinin seçim sürecinde her duruma karşı tam hazırlıklı olacağı kaydedildi.

 

Bu haber toplam 1093 defa okunmuştur
Etiketler :