1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Anayasa’nın “İsyanım İşgale” kitabı okurlara tanıtılacak
Anayasa’nın “İsyanım İşgale” kitabı okurlara tanıtılacak

Anayasa’nın “İsyanım İşgale” kitabı okurlara tanıtılacak

Etkinlikte Mahmut Anayasa, kitabın hazırlanma süreci hakkındaki bir sunuş yapacak ve ardından katılımcılarla söyleşi gerçekleştirilecek.

A+A-

Mahmut Anayasa’nın, Khora yayınlarından çıkan “İsyanım İşgale” isimli yeni kitabı, 21 Mart Perşembe akşamı saat 19.00’da, KTÖS lokalinde gerçekleştirilecek bir etkinlikle okurlara tanıtılacak. Etkinlikte Mahmut Anayasa, kitabın hazırlanma süreci hakkındaki bir sunuş yapacak ve ardından katılımcılarla söyleşi gerçekleştirilecek. Okurlar, kitap alarak yazara imzalatma olanağı da bulacaklar.

Duvar yazıları, düz yazılar ve şiirlerinden oluşan “İsyanım İşgale” Khora yayınlarının on üçüncü kitabı olarak basıldı. Kitap, 1997’den bu güne ülkemizde yaşanan hadiselere, yer yer mizahi,  yer yer duygusal, yer yer ise öfkeli bir perspektifle yaklaşıyor. Kitabın önsözünü Şener Levent kaleme alırken yayına hazırlanmasını Münür Rahvancıoğlu üstlendi. Düzeltilerini Pınar Piro, kapak ve sayfa tasarımını ise grafiker Ömer Tatlısu yaptı.

Kitabın “Kayıp Kıbrıslı” başlıklı önsözünü kaleme alan Şener Levent, “Bir solukta okudum elinizde tuttuğunuz kitabı... İçim dışım Kıbrıs doldu” diyor ve ekliyor: “İsyanım İşgale diye yürekten gelen bir çığlık, gür bir ses, önlenemeyen bir başkaldırı var bu kitapta... Zaman Zaman bir ironi, zaman zaman da dobra bir ifadeyle çıkıyor her sayfa karşımıza... Hem de tatlı konuşma dilimizle...”

1962 yılında Lefkoşa’da doğan Mahmut Anayasa, iki yıl Ortam gazetesinde, dokuz yıl da Yenidüzen Gazetesi’nde duvar yazıları ve makeleler yazdı. 2011 yılından bu yana Afrika Gazetesi’nde haftalık yazılar yazmaktadır. Ayrıca 2008 yılından beri sosyal paylaşım ağı olan Facebook’ta yazılar ve şiirler yayınlamaktadır.

Bu haber toplam 1044 defa okunmuştur