1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Anayasa Bar'da "Devrim Türküleri" vardı
Anayasa Barda Devrim Türküleri vardı

Anayasa Bar'da "Devrim Türküleri" vardı

Lefkoşa Anayasa Bar’da düzenlenen “Devrim Türküleri” gecesinde Arda Gündüz sahne aldı.

A+A-

Birleşik Kıbrıs Partisi (BK) Gençlik Kolları, “Devrim Türküleri” gecesi düzenledi.

BKP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, dün akşam Lefkoşa Anayasa Bar’da düzenlenen “Devrim Türküleri” gecesinde Arda Gündüz sahne aldı.

Gecede bir konuşma yapan BKP Örgüt Sekreteri Abdullah Korkmazhan sözlerine 41 yıl önce idam edilerek katledilen Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ı anarak başladı.

Dünya ve özellikle Orta Doğu’da yaşanan gelişmelere değinen Korkmazhan, “Suriye’ye dönük emperyalist kuşatmayı ve Filistin halkına uygulanan zulmü protesto ediyoruz. Suriye, Filistin ve emperyalizme karşı direnen tüm diğer halklar ile dayanışmamızı ifade ediyoruz” dedi.

Kıbrıs’ta en acil ihtiyacın Kıbrıs sorununa erken bir çözüm sağlanması olduğunun altını çizen Korkmazhan, “AKP, ABD veya NATO gibi emperyalist güçlerden medet umanlar Orta Doğu’da yaşananlara bir baksınlar. Demokrasi adı altında halklara uygulanan zulüm, yaratılan kan gölü ve gözyaşı ortadadır. Kıbrıs’ta barışı ve çözümü gerçekleştirebilecek tek güç tüm Kıbrıslıların ortak mücadelesidir” dedi.

Kıbrıs sorununun çözümsüzlüğünün devam ettiğini ve Kıbrıslı Türklerin her geçen gün yok olma tehlikesi ile daha da yüzleştiğini iddia eden Korkmazhan, Kıbrıslı Türklerin erken çözümden başka çıkar yolu bulunmadığını dile getirdi.

BKP’nin Kıbrıslı Türklerin kendi kendini yöneteceği, sosyal adalet ve demokrasiye dayalı bir ülke, barış ve erken federal çözüm için tüm gücü ile mücadele etmeye devam edeceğini vurgulayan Korkmazhan, geceye katılanlara teşekkür etti.

(tak)

Bu haber toplam 1640 defa okunmuştur