1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. 36. Güzelyurt Portakal Haziran’da başlıyor
36. Güzelyurt Portakal Haziran’da başlıyor

36. Güzelyurt Portakal Haziran’da başlıyor

36. Güzelyurt Portakal Festivali’nde bu yıl da Türkiye’nin sevilen sanatçılarıyla Kıbrıslı sanatçalar Kıbrıs Türk halkı ile buluşturulacak.

A+A-

Güzelyurt Belediyesi tarafından düzenlenen “36. Güzelyurt Portakal Festivali” 28 Haziran-14 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festival, her yıl olduğu gibi bu yıl da Güzelyurt Belediyesi Festival Parkı’nda düzenlenecek.

Belediye’den yapılan açıklamaya göre, hazırlıklara başlayan Festival Komitesi ilk toplantısını önceki gün Güzelyurt Otel’de gerçekleştirdi.

Zengin program içeriğiyle kültürden sanata, spordan eğlenceye bir dizi organizasyonun hazırlığını yapmak için bir araya gelen Festival Komitesi, geçtiğimiz yıl yapılan Festival’in memnuniyet ve beklentilerini içeren anket sonuçlarını da göz önünde bulundurarak program oluşturacağı kaydedildi

36. Güzelyurt Portakal Festivali’nde bu yıl da Türkiye’nin sevilen sanatçılarıyla Kıbrıslı sanatçalar Kıbrıs Türk halkı ile buluşturulacak.

Kültür sanat, spor ve dans gösterileri gibi çeşitli etkinliklerin yer alacağı bu yılki Festival’de gerçekleştirilecek “Festival Piyangosu’nda “araba” ödülü final gecesinde sahibini bulacak.

Festival’de narenciye ürünlerini tanıtmak ve tüketim alışkanlığını artırmaya yönelik aktiviteler yer alacak. Bu amaçla binlerce sıkılmış taze portakal suyuyla onlarca ton portakal halka ücretsiz dağıtılacak.

ZİYARETÇİ SAYISI KAMERALI MUMARATÖR SİSTEMİYLE BELİRLENECEK

Bu yıl giriş kapılarına kameralı numaratör sistemi kurularak, ziyaretçi sayısı belirlenecek.

Ev yapımı gıda ürünleriyle, el işi ürünlerin sergi ve satışının yapılacağı stantların kurulacağı  Festival’de, ev hanımlarının aile bütçelerine katkı sağlanacak.

Festival süresince Festival gelişimini etkileyecek anket çalışması yapılacak.  “36. Güzelyurt Portakal Festivali”ndeki tüm etkinlikler ücretsiz gerçekleştirilecek.

“36. Güzelyurt Portakal Festivali”nde düzenlenecek büyük organizasyon gecelerinde Festival alanına konulacak büyük kumbaralarla yardım derneklerine gelir elde edilmesine katkı sağlanacak.

Güzelyurt Belediyesi Yaşlı Hizmet Birimi bayan üyelerinin ağırlandığı Festival Park’ında ilk kez uygulanacak bir organizasyonla üyelerin eşleriyle birlikte ağırlanması sağlanacak.

Birçok spor aktivitesinin yer alacağı Festival’de farklı spor aktivitelerinin yer almasının hedeflendiği kaydedildi.

FESTİVAL PARKI BAKIMDAN GEÇİYOR

Öte yandan 17 geceye ev sahipliği yapacak Festival Parkı;  Belediye’nin Park Bahçe ekipleri tarafından yeniden düzenleniyor.

Yılın 12 ayı bakım yapılan Park’ta, Festival tarihinin yaklaşmasıyla çalışmalar yoğunlaştırıldı.

Bakımdan geçirilen Park’ta ağaçlar budanarak, çiçeklendirme çalışmaları yapılmaya başlandı. Park’ın alt yapı eksiklikleri gözden geçirilerek, Park içerisinde bulunan havuz bakımdan geçirilerek sistemi yenilenecek. Zengin yeşil alanıyla göz kamaştıran Park’ta çocuk oyun alanları  da bakımdan geçecek.

Bu haber toplam 1364 defa okunmuştur