1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 30 heykel YDÜ’de sergilenmeye başlandı…
30 heykel YDÜ’de sergilenmeye başlandı…

30 heykel YDÜ’de sergilenmeye başlandı…

YDÜ kampüsünde yer alan 14 Türk ülkesini simgeleyen bronz heykeller, Rektörlük ve yapımı süren Kıbrıs Modern Sanat Müzesi'nin önünde sergilenmeye başlandı.

A+A-

Yakın Doğu Üniversitesi kampüsünde yer alan 14 Türk ülkesini simgeleyen bronz heykeller, Yakın Doğu Üniversitesi Rektörlüğü ve yapımı süren Kıbrıs Modern Sanat Müzesi'nin önünde sergilenmeye başlandı. Anıtta bağımsız ya da özerk Türki cumhuriyetler ve toplulukları simgeleniyor. Kompozisyonda toplam 30 bronz heykel bulunuyor. Yakın Doğu Üniversitesi Heykel Atölyesinde tamamlanan heykellerin ihtişamı, Kıbrıs Modern Sanat Müzesi’nin yeni binasının açılmasıyla bir kat daha artacak…

200’e yakın anıt heykeli…

Yakın Doğu Üniversitesi kampüsü, açılışı yapılan yeni heykellerle sanatla bütünleşmeye devam ediyor. Geçen hafta açılan Hürriyet Anıtı, Haberciler Anıtı ve Teknoloji Avcısı Anıtı’nın ardından 14 Türk ülkesini simgeleyen 30 bronz heykel hazırlanan özel alana yerleştirildi. Böylece Yakın Doğu Üniversitesi Heykel Atölyesinde tamamlanarak kampüs içerisinde sergilenen anıt heykellerin sayısı 200’e yaklaştı.

Bu sayıya, kampüs dışında ülke sokaklarını süsleyen heykeller ve müzelerde sergilenen anıt heykeller de eklendiğinde Yakın Doğu Üniversitesi Heykel Atölyesinin tamamladığı heykellerin sayısı 500’ün üzerine çıkıyor. Farklı alanlarda boy gösteren heykeller, sanatı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde günlük hayatın bir parçası haline getiriyor.

Bu haber toplam 1001 defa okunmuştur
Etiketler : ,