1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. 17. Mektup Yazma Yarışması sonuçlandı
17. Mektup Yazma Yarışması sonuçlandı

17. Mektup Yazma Yarışması sonuçlandı

Dereceye girenler, Mehmet Yağlı’nın başkanlığında Sencer Genç, Emirali Evcimen, Çağın Zort, Kürşat Özdaloğlu, Ceren Soyer, Esen Bahadır, Ayşe Tural, Şener Elcil, Orkun Bozkurt, Özlem Güler, Yetin Aslan ve Seray Gürün’den oluşan juri tarafından belirlendi.

A+A-

Gazimağusa Belediyesi ve Mağusa Kültür Derneği tarafından bu yıl 21.’si düzenlenen Gazimağusa Çocuk Festivali’nin Mektup Yazma Yarışması sonuçlandı. Gazimağusa, civar bölgeler ve merkez olarak seçilen Yeni Erenköy bölgesiyle birlikte 1000 öğrencinin katıldığı 17. Mektup Yazma Yarışması’nda Mağusa’dan 43 öğrenci; İskele’den 25 öğrenci dereceye girdi. Gazimağusa’da Namık Kemal Lisesi’nde, İskele İlçesi’nde ise Yeni Erenköy Lisesi’nde festivalin ilk etkinliği olarak 25 Mart’ta yapılan yarışmaya, öğrenciler, 3-4-5. sınıflar, 6-7-8. sınıflar ve 9-10-11. sınıflar olmak üzere 3 kategoride yarıştı.

Dereceye girenler, Mehmet Yağlı’nın başkanlığında Sencer Genç, Emirali Evcimen, Çağın Zort, Kürşat Özdaloğlu, Ceren Soyer, Esen Bahadır, Ayşe Tural, Şener Elcil, Orkun Bozkurt, Özlem Güler, Yetin Aslan ve Seray Gürün’den oluşan juri tarafından belirlendi.

Bu yıl 25 Mart- 1 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek festival kapsamında, 27 Nisan’da Resim Çizme Yarışması, 29 Nisan’da Mağusa Kültür Derneği(MKD) Çocuk Tiyatrosu, 4 Mayıs’ta Tarih Avcıları Yarışması, 6 Mayıs’ta Antalya Büyükşehir Belediyesi Çocuk Tiyatrosu, 18-24 Mayıs tarihlerinde Resim – Mektup ve Tarih Avcıları Ödül Töreni ve Sergisi, 20 Mayıs’ta 8.Uçurtma Şöleni, 25 Mayıs’ta 13.Dans Buluşması, 30 Mayıs’ta Kültürümüzü Yaşatalım ve Fotoğraf Sergisi, 31 Mayıs’ta 21. Çocuk Festivali Yürüyüşü ve Gösteriler, 1 Haziran’da Temiz Çevre Çalışmaları yer alacak.

Mağusa Bölgesi’nden dereceye giren 43 öğrencinin isimleri şöyledir:

3. sınıflar:

Vedia Alara Yaran (Doğa İ.)
Aylin Aylanç (Doğa İ.)
Lara Kağan (Doğa İ.)
İlde Kahyaoğlu (Doğa İ.)
Alexa Selen Tetik (Doğa İ.)
Alara İlteralp (Karakol İ.)
Berfin Altıntaş (Polatpaşa İ.)
4. sınıflar:
Ülfet Basri (Doğa İ.)
Deren Kalfaoğlu (Doğa İ)
Bahar Degeş (Doğa İ.)
Ayşen Sağlamer (Doğa İ.)
Elif Eryaşar (Doğa İ.)
Meliha Kuyucuoğlu (Doğa İ.)
Eren Erberk Erkul(Doğa İ:)
Doğa Haktanır(Doğa İ)
Ayşenur Yazar (Şht. Zeki Salih İ.)
5. Sınıflar:
Ayla Tunççağ (Mormenekşe İ.)
İrem Oben (Karakol İ.)
Hilal Başaranlar (Doğa İ.)
Salih Yalçın (Doğa İ.)
İlayda Erdoğan (Doğa İ.)
6. Sınıflar:
Gülsüm Gilal(Maarif Koleji)
Aysel Erkanlı (Maarif Koleji)
Ezgi Aybala Ateş(Maarif Koleji)
H. Ozan İşler(Maarif Koleji)
7. Sınıflar:

Busem Terazili (Canbulat-Özgürlük O.)
Neşe Kayalp (Doğa Koleji)
Meryem Kaçar(Canbulat Özgürlük Ortaokulu)

8. sınıflar:
Setenay Pamuk (Çanakkale O.)
Ezgi Karartıcıoğlu(Çanakkale O.)
Aybüke Özmen(Çanakkale Ortaokulu)

9. Sınıflar
Kevser Araslı(GMTMK)
Ekin Elagöz (GMTMK)
Sıla Barbaros(GMTMK)
Buket Kaçar(NKL)
Yaren Diner(GMTMK)
Deyna P. Aydıroğlu(Doğa Koleji)
Perihan Koruk(GMTMK)

10. Sınıflar
Şengül Musaoğulları (GMTMK)
Behiye Misan (20 Temmuz Fen Lisesi)
Müzeyyen Aybacı (20 Temmuz Fen Lisesi)

11. Sınıflar

Özlem Küpeli(Gazimağusa Meslek Lisesi)
Uğfe Kuyucuoğlu(Doğu Akdeniz Doğa Koleji)

 

İskele Bölgesi’nden dereceye giren 25 öğrencinin isimleri şöyledir:

3. Sınıflar

Sıla Menekşe (Ziyamet İlkokulu)
Duana Yılmaz(Y. Erenköy İ.)
Tolga Güngör (Dipkarpaz İ)
4. Sınıflar

Gülten Balık (Yenierenköy İ.)
Muhammet Murat Yanaşoğlu(Dipkarpaz İ.)
Seyma Betül İskender(Y. Erenköy İ.)
Erol Korkmaz (Dipkarpaz İ.)
Cemile Cemneer(Y. Erenköy İ.)

5. Sınıflar

Arda Ölmez (Dipkarpaz İ.)
Nuray Altınoğlu (Y. Erenköy İ.)
Hatice Esra Aydemir(Dipkarpaz İ.)
6. Sınıflar
Büşra Köylü(Mehmetçit Ortaokulu)
Özlem Yıldız(Dipkarpaz Tayyip Erdoğan Ort.)
Barış Satılmış(Mehmetçik Ort)
İsmet Almur(Yeni Erenköy Lisesi)

7. Sınıflar

Gökçe Nil Feyzioğlu(Erenköy Lisesi)
Mahide Köse(Mehmetçik Ort.)
Burcu Höner(Mehmetçik Ort)
Şahin Ocak (Erenköy Lisesi)
Gülbahar Tiptikçi (Erenköy Lisesi)

10. Sınıflar

Münübe R. Türkkan (Erenköy Lisesi)
Yağmur Antel(Erneköy Lisesi)
Sezgin Erzurumlu(Mehmetçik Ort)
Elif Aslan(Mehmetçik Ort)
Yaren Kırmızıyüz(Erenköy Lisesi)

Bu haber toplam 3163 defa okunmuştur