1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 1 zanlı cezaevine, diğerleri teminatla serbest
1 zanlı cezaevine, diğerleri teminatla serbest

1 zanlı cezaevine, diğerleri teminatla serbest

Lefkoşa’da geçtiğimiz gün meydana gelen bıçaklı kavga olayı ile ilgili tutuklanan zanlılar B.D’de 3 ayı geçmeyen süreyle cezaevine gönderildi, 4 zanlı ise teminatla serbest kaldı.

A+A-

Lefkoşa’da geçtiğimiz gün meydana gelen bıçaklı kavga olayı ile ilgili tutuklanan zanlılar B.D, A.M, M.B, B.B ve A.E Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis çavuşu Ahmet Kavan, zanlıların “Taammüden Adam Öldürmeye Teşebbüs, Yaralama, Kavga ve Rahatsızlık ”suçlarından tutuklandığını söyledi.

Bayandursun, 4 yerinden bıçaklandı…

Kavan, 4 Ocak 2019 tarihinde, saat 13.00 sıralarında, Lefkoşa'da Atatürk Caddesi üzerinde A.E, E.B,B.B bir taraf, B.D, A.M, M.B ve M.Y’nin diğer taraf olup kavga ettiklerini söyledi.

Kavan, kavga esnasında zanlı B.D’nin öldürme niyetiyle kesici alet ile Ekan Bayandursun’u göğüs, karın ve sırtından 4 kez yaraladığını ifade etti.

Kavan, olayda yaralanan Erkan Bayandursun’un kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde yapılan ameliyat sonrası müşahede altına alındığını, hayati tehlikesinin olmadığını söyledi.

Kavan, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

B.D cezaevine…

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan,  aleyhinde taammüden adam öldürme suçu getirilen B.D’nin üç ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Yargıç Cenkay İnan, diğer zanlıların ise, yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, ayda bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları ve KKTC vatandaşı birer kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi. 

Bu haber toplam 1115 defa okunmuştur
Etiketler : , ,
İlgili Haberler